Догори
Дати відгук

Неперевершнена "Асканія-Нова": 100 років тому заповідник отримав статус державного

Заповідна територія сертифікована як еталон типчаково-ковилових степів планети, які підлягають збереженню і вивченню за програмою ЮНЕСКО «Людина і біосфера».

1 хв на прочитання06 Лютого 2021, 11:52
Заповідник святкує 100-річчя Заповідник святкує 100-річчя
Поділитись:

Один з самих популярних заповідників сучасності святкує 100-річчя від отримання статусу державного. Мова йде про прекрасну Асканію-Нову.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна — науково-дослідна установа в системі Національної академії аграрних наук України.

Мало хто знає, але державний заповідник, який розташований біля селища міського типу Асканія-Нова Чаплинського району Херсонської області, сьогодні є одним з найбагатших за проживанням в ньому і утриманню тварин і птахів.

Як повідомляє Укрінформ, сьогодні заповідник утримує більше 50 видів диких копитних, серед яких бізони, сайгаки, кулани, ватуссі, антилопи та зебри, 26 видів "червонокнижних" рослин, 107 видів перелітних птахів залишаються тут на гніздування, у дендропарку, закладеному Фрідріхом Фальц-Фейном у 1887 році, колекція з більш ніж 1000 видів дерев і чагарників з усього світу.

Інфографіка Укрінформу

Відомо, у заповіднику "Асканія-Нова" на Херсонщині можуть загинути всі молоді сірі журавлі через випадки масових отруєнь. Раніше ми розповідали, що майже дві сотні червонокнижних птахів загинули в заповіднику «Асканія Нова» (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.