Догори
Дати відгук

У заповіднику "Асканія Нова" можуть загинути всі червонокнижні журавлі

У слідства є дві основні версії загибелі птахів

1 хв на прочитання22 Січня 2021, 18:54
Поділитись:

У заповіднику "Асканія-Нова" на Херсонщині можуть загинути всі молоді сірі журавлі через випадки масових отруєнь. Про це повідомила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька на сторінці в Facebook.

"Там відбулася масова загибель "червонокнижних" сірих журавлів, які не відлетіли на Південь. Кількість померлих птахів збільшується, адже птахи помирають не одразу, а через декілька днів у муках. Окрім того, за словами фахівців, скоріш за все загине весь молодняк, який залишився без лідерів журавлиної зграї", - йдеться в повідомленні.

За її словами, причиною загибелі журавлів стало отруєння хімікатами від агропідприємств. Фахівці Держпродспоживслужби знайшли у внутрішніх органах та м’язах птахів фосфід цинку, нітратів, нітритів, натрію хлористого, у межах гранично допустимих концентрацій.

"Є дві версії. Перша — це наслідки боротьби із гризунами на полях. Друга — це безвідповідальний підхід до утилізації протруєного зерна. Його могли просто викинути на поле", - зазначила Магалецька.

За її словами, наразі у заповіднику ведеться розслідування і встановлюються всі причетні до злочину.

"Випадків масових отруєнь багато, порушень правил поводження з хімікатами — ще більше. Не всі вони такі гучні, як ситуація в Асканії-Нова", - написала Магалецька.

Раніше ми розповідали, що майже дві сотні червонокнижних птахів загинули в заповіднику «Асканія Нова» (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.