Для лікування кашлю з першого дня в аптеках продають різні сиропи та пігулки: відхаркувальні, муколітичні, протикашльові. Проте «Доказові» ставлять під сумнів ефективність цієї практики. Адже кашель — це захисний механізм організму, направлений на очищення дихальних шляхів від слизу та інородних тіл. Отже, кашель зупиняти не треба, він припиниться сам одразу, щойно мине причина, котра його викликала.
«Що роблять такі розрекламовані сиропи від кашлю? Муколітики збільшують кількість слизу в НИЖНІХ дихальних шляхах. А чи потрібно це нам, коли дитина кашляє від подразненого горла або трахеї, затікання шмарок по задній стінці, збільшувати мокротиння в бронхах? Ні! І ще раз ні! Це прямий шлях до приєднання бактеріальних ускладнень — бронхіту, бронхіоліту, пневмонії», — ідеться в повідомленні.
Другою причиною, з якої дітям категорично заборонені ці препарати — наднизька сила кашльового поштовху, нагадують «Доказові».
«Дитина до 4-х років просто нездатна викашляти те, що наплодить у бронхах і легенях муколітик!» — запевняють вони.
Протикашлеві препарати до 6 років заборонені взагалі, далі за дуже суворими показами.
Як же тоді допомогти крихітці, коли вона кашляє, «адже це суттєво заважає, причому в більшості випадків не самому хворому, а збентеженій мамі, якій на мізки капають інші родичі, особливо всезнаючі бабусі»? «Доказові» переконані, що ліки тут безсилі, а щоб дійсно полегшити стан дитини, потрібно:
При цьому лікування кашлю при бронхіті (без обструкції) нічим не відрізняється від таких самий дій при ГРВІ, нагадують «Доказові».
«Не потрібно боятись кашлю, просто потрібно допомогти дитині з ним справитись», — зауважують вони.
Тим часом лікар розповідає, що батькам варто знати про «Омікрон».