Багато людей воліють не купувати новий дитячий велосипед, а користуватися тим, що дісталися у спадок від друзів — мовляв, дитина швидко виросте. Або купують найяскравіший на ринку, прикрашений бахромою та мультяшними наклейками — малюкові він сподобався, хіба це не головний аргумент?
Розмірковуючи так, батьки наражають дитину на серйозний ризик. Собі транспорт вибирають більш ретельно, чи не так? І справа не в ціні, а в тому, щоб «костюмчик» сидів.
«Здорові люди» розповіли, чому потрібно орієнтуватися швидше на зріст, ніж на вік, що таке біговели та як за допомогою «золотого правила» підібрати дитячий байк і не помилитися.
Скільки років вашій дитині? Чи відповідає її зріст віку? Різні моделі дитячих велосипедів розраховані на різний вік їздців. При цьому пам'ятайте, що далеко не всі діти ростуть за середньостатистичними параметрами, тому зріст, мабуть, — найважливіший орієнтир.
Для малюка 1-3 років (зріст 85-110 см) вибирайте триколісний велосипед.
Моделі для найменших зазвичай невеликі, легкі, з діаметром коліс 12 дюймів (30,5 см). Педалі розташовані на передньому колесі (для зручності їздця), поряд можуть бути підставки для ніг (краще знімні).
Переконайтеся, що сидіння у триколісному велосипеді для дитини виконане у вигляді стільця, зі спинкою та ременями безпеки. Страхувальна дуга — обов'язковий елемент.
З фішок — задня ручка, за допомогою якої дорослий може керувати міні-байком, і гальмо на задньому колесі. Ручка буває різної форми, але важливо, щоб вона з'єднувалася з кермом і не була надто короткою. Тент захистить малюка від сонця, а місткий кошик позбавить батьків необхідності носити сумку з іграшками.
Дітям 3-6 років (зріст 100-120 см) підійдуть чотириколісні велосипеди. Додаткова пара маленьких страхових коліс ззаду не дасть юному велосипедисту впасти на бік.
Згодом, коли дитина навчиться впевнено їздити на двох колесах, коліщатка страхування можна буде відкрутити.
М'яка поперечка на кермі призначена для пом'якшення удару: при різкому гальмуванні дитина може вдаритися головою об кермо, і такий захист убереже від травм.
Незважаючи на деяку зовнішню схожість із дорослими моделями, дитячі велосипеди мають занижену раму, одну швидкість і заднє гальмо поряд із переднім ручним.
Сидіння — класичне велосипедне, на ланцюзі має бути щиток. Діаметр коліс – 16 дюймів (40,6 см).
Власне, це самі велосипеди, але двоколісні і без педалей. Розраховані на малюків 2-5 років, які вчаться кататися та тримати рівновагу. Їздити таким велосипедом дуже просто.
У біговелів є три особливості:
При виборі велосипеда для дитини 6-9 років (зріст 115-135 см) зверніть увагу на такі особливості: обов'язкове ручне гальмо, перемикання швидкостей, 20-дюймові колеса (50,8 см). А якщо байк оснащений амортизаційною вилкою, то їзда буде м'якшою.
Дітям 9-12 років (зріст 125-150 см) виробники пропонують практично дорослі моделі, але з діаметром коліс 24 дюйми (61 см) і зменшеною рамою (у моделях для дівчаток передбачена занижена планка, щоб можна було їздити навіть у спідниці, й інша конструкція сідла).
Серед підліткових велосипедів можна виділити міські, шосейні, гірські, спортивні.
Підбір велосипеда для дітей за зростом.
Вік (років) | Зріст (см) |
Діаметр колеса (дюймів)
|
1-3 |
85-110
| 12 |
3-6 |
100-120
| 16 |
6-9 |
115-135
| 20 |
9-12 |
125-150
| 24 |
Золоте правило: зріст дитини = 2,5 діаметра колеса.
Які аксесуари дійсно необхідні дитині, а на яких краще заощадити?
Отже, безперечно знадобляться:
Що купувати необов'язково, але можна, якщо дуже хочеться:
Де саме купувати дитячий велосипед, не має значення. Головне, щоб це була сертифікована модель надійного виробника з гарантійним терміном експлуатації. Дізнайтесь, де у вашому місті знаходиться сервісний центр із ремонту велосипедів. Вивчіть відгуки в інтернеті.
Й обов'язково переконайтеся, що всі заявлені характеристики відповідають дійсності. На кону здоров'я та безпека дитини, і це якраз той випадок, коли краще перегледіти.
Також ми наводили п’ять причин пересісти на велосипед.