«Не можеш дати ППО — рознеси те, що воно має збивати»: експерт пояснює, що удари по Ірану — це «останнє попередження»
На супутникових знімках завод із виробництва «Шахедів» не постраждав, бо такі виробництва іранці розташовують під землею.
Ізраїль «почав проводити операцію» проти Тегерану з метою знищити іранську військову промисловість, заявили в агентстві Al Arabiya.
Удари завдано по військовому складу, фабриці виробництва дронів Shahed та низці військових баз, в окремих районах країни відключили світло та електрику.
За словами офіційних осіб США та людей, знайомих з операцією, Ізраїль завдав удару безпілотником по оборонному комплексу в Ірані, оскільки США та Ізраїль шукають нові способи стримування ядерних і військових амбіцій Тегерана, повідомляє The Wall Street Journal.
«Там над Ісфаханом ще пил не осів, а вже прилетіло по Абу-Камалю. Це таке містечко на кордоні Іраку та Сирії, через яке іранці тягають свою зброю подільникам у Ліван і Дамаск. Якась там трапився найсильніша бавовна, причому не вперше. Кілька місяців тому наші вже бомбили Абу-Камаль і навіть узяли на себе відповідальність — мовляв, так, мовляв, ми, а нема чого. Бо якщо не доходить з першого разу — буде другий, а потім третій і так, поки не дійде навіть до найбільш тупих і впертих», — коментує головний редактор сайту «Кримінальні новини Ізраїлю» Сергій Ауслендер.
Він називає останнім попередженням удари 29 січня по Ірану.
«Від Ізраїлю — відчепіться від нас по-доброму, а то буде так. Від американців — зменшуйте оберти у своєму співмешканні з Росією, а то можемо повторити. Причому повторний курс лікування буде болючим», — говорить він.
Тимчасом США не відкидають військових дій проти Ірану.
«Усі варіанти на столі», — сказав держсекретар США Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання, чи є військовий сценарій у списку кроків, на які Штати готові піти, щоб не дати Ірану отримати ядерну зброю.
Єрусалим, як і раніше, мовчить, ніби води в рот набрав, вдаючись до своєї улюбленої стратегії «війни між війнами». Робимо свої справи, але нічого про це не говоримо — дозволяючи різного роду диктаторським чи авторитарним режимам зберігати обличчя. Якби одразу взяли на себе відповідальність, голосно оголосивши, що це ми — Тегерану довелося б відповідати, що закінчилося б для нього сумно», — вважає Сергій Ауслендер.
Пояснюючи, чому на супутникових знімках, опубліковані Defence Express, завод із виробництва «Шахедів» не постраждав, Ауслендер звертає увагу на те, що нічого не заважає іранцям викласти кілька фото складального цеху, лінії, на яких стоять недозібрані «Шахеди», аби підтвердити слова шановного видання. Експерт наголошує, що подібні виробництва іранці завжди розташовують під землею.
«Тому, враховуючи вибух у Хої та локальний землетрус, який цей вибух породив, можна сміливо стверджувати, що у нальоті використали протибункерні бомби. А значить, завод зі складання БПЛА могли шарахнути такий, а це означає, що руйнування під землею, а супутники крізь землю поки що не бачать», — говорить він.
Раніше ми писали про землетрус в Ірані: кількість постраждалих перевищила 500.