Не «коктейль Молотова», а «бандерівське смузі»: найкращі рецепти
Тепер рецептурні книги українців виглядають саме так.
У соцмережах поширюють найкращі рецепти «коктейлів Молотова», який жартома називають «бандерівським смузі».
Для того, щоб його приготувати, знадобляться:
- скляна пляшка (0,5-1 л);
- бензин;
- мастило;
- шматок натуральної тканини (зазвичай це смуга завширшки 10-15 см і завдовжки 20-35 см)
- опційно корок (бажано щільний) та скотч, якщо процес виготовлення та запуску коктейлю Молотова передбачається безпечним.
У найпростішому випадку використовують просто бензин. У цьому разі він швидко вигоряє, не налипає до поверхні об’єкту.
Щоб підвищити час та температуру горіння, а також прилипання запальної суміші до об’єкта, роблять так званий напалм.
Найпростіший спосіб його виготовлення: в ацетон (для початку достатньо близько 100 г) додають пінопласт до утворення густого «сиропу» і помішують до розчинення. Пінопласту може бути потрібно значно більше, ніж видається на перший погляд. Потім до «сиропу» додають бензин у співвідношенні 1:1.
Суміш дуже добре і довго горить, щільно налипаючи в місці влучання практично до будь-якої поверхні.
Деякі види пінопласту краще й рівномірніше розчиняються одразу в суміші бензину й ацетону.
Саморобний «напалм» буквально за один день розкладається на шари: тяжкі елементи осідають внизу, легші опиняються вгорі. Тоді він перетворюється просто на суміш своїх елементів.
Наведемо найпоширеніші рецептури запалювальної суміші.
Рецептура Че Гевари: 3/4 бензину на 1/4 мастила.
Рецептура Вазовського: 2/4 бензину, 1/4 мастила, 1/4 етилового спирту + 10-20 г сухої суміші дрібних алюмінієвих і залізних ошурок у тонкостінній скляній ампулі.
Фінська рецептура: до бензину додають 10-20 мл гудрону.
Радянська рецептура: рівні частини бензину, гасу і лігроїну, запал — тонкостінна ампула з сумішшю сірчаної кислоти, бертолетової солі та цукрової пудри.
Французька рецептура: бензин і ацетон змішують в пропорції 1:1, додають 50 мл скипидару, потім поступово розчиняють у суміші подрібнений пінополістирол до утворення густого сиропу.
Турецька рецептура: 70 % бензину, 10 % парафіну, 20 % мастила.
Одеська рецептура (варіант французької, зокрема використовувалася в ході сутичок на вул. Грушевського): 70 % бензину, 30 % подрібненого пінопласту, розчиненого до максимальної можливої концентрації в ацетоні.
Рецептура «Правого сектора»: натерти в стружку господарське мило, розчинити в підігрітому на водяній чи піщаній лазні бензині чи дизельному паливі, додати алюмінієвої пудри. Така суміш може проплавити сталь.
Рецептура «УНА-УНСО» (перевірена в бойових умовах міської герильї): вайт-спіритом розводять бітумну мастику до потрібної консистенції і заливають у тонкостінні пляшки. Суміш не розшаровується з часом і залишається однорідною. Дуже добре прилипає до різних поверхонь, важко гаситься водою, дає відносно багато чорного диму.
Підготувавши легкозаймисту суміш на основі пального, слід не доливати до кінця пляшки, залишити третину вільною, додати гніт із тканини.
З бавовняної ганчірки розміром 60*10 см виготовляють запал із трьома вузлами — на обох кінцях і посередині. Запал на довжину двох вузлів заштовхують у пляшку із сумішшю.
Також ми писали, чому ні в якому разі не можна викладати в соцмережі фото влучання снарядів із білими смугами (ФОТО).