Догори
Дати відгук

Названі причини: чому гастроентерологи не рекомендують пити занадто гарячий чай

Оптимальна температура чаю повинна бути в межах 37 градусів.

2 хв на прочитання21 Березня 2023, 19:00
Поділитись:

Медик розповіла, чому небезпечно пити чай «з пилу, з жару»

Занадто гаряче

Всі люди різні, і звички у них також відрізняються. Одні люблять пити чай ледь теплим, інші вважають за краще холодний напій, а треті — «натуральний окріп». Якщо перші дві групи не викликають у медиків жодних побоювань, то за останніх лікарі серйозно побоюються. Вірніше, за їхнє здоров’я.

Адже надто гарячий напій може викликати опік слизової оболонки. Така травма може надовго (а в деяких випадках і назавжди) позбавити людину приймати їжу як зазвичай. Замість цього можна отримати спеціалізовані пюре або поживні розчини, що вводяться в тому числі внутрішньовенно.

Яким повинен бути «правильний» чай?

Гастроентеролог стверджує, що оптимальна температура чаю повинна бути в межах 37 градусів. Вище — вже небезпечно для здоров’я.

— Занадто гарячі напої вкрай не корисні для організму, зокрема для слизової. Можливе отримання мікроопіку. Тому напої повинні бути комфортної температури і не вище 37 градусів, температури тіла, — підкреслила медик.

Лікар також пояснила, що гарячі напої, особливо чай і кава, можуть навіть спотворити смак деяких продуктів, а ще збільшити кількість споживаних жирних продуктів.

За словами гастроентеролога, зміну смаку викликають такі речовини як таніни. Вони можуть «змусити» гірчити деякі продукти, які людина звикла їсти вприкуску до чаю.

А якщо чай з лікером?

Також лікар звернула увагу на те , що не рекомендується вживати разом чай і алкоголь. Наприклад, додавати в нього лікер і інші «міцні» напої.

— Міцний алкоголь (практично чистий етанол) потрапляючи на слизові дає опік. Якщо поєднувати алкоголь з гарячим напоєм, також буде опік. Важливо пам’ятати і про те, що всмоктування алкоголю в гарячому середовищі йде набагато швидше, тому що розширюються дрібні судини. Відповідно відбувається набагато швидше сп’яніння, йде навантаження на серцево-судинну систему, на центральну нервову систему, на органи виділення і, перш за все, на печінку. Чай з алкоголем в принципі не поєднується, тому що в такому випадку частина алкоголю може всмоктуватися з додатковими токсичними речовинами через наявність в чаї танінів, — пояснила лікар.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.