Догори
Дати відгук

Названі причини: чому гастроентерологи не рекомендують пити занадто гарячий чай

Оптимальна температура чаю повинна бути в межах 37 градусів.

2 хв на прочитання21 Березня 2023, 19:00
Поділитись:

Медик розповіла, чому небезпечно пити чай «з пилу, з жару»

Занадто гаряче

Всі люди різні, і звички у них також відрізняються. Одні люблять пити чай ледь теплим, інші вважають за краще холодний напій, а треті — «натуральний окріп». Якщо перші дві групи не викликають у медиків жодних побоювань, то за останніх лікарі серйозно побоюються. Вірніше, за їхнє здоров’я.

Адже надто гарячий напій може викликати опік слизової оболонки. Така травма може надовго (а в деяких випадках і назавжди) позбавити людину приймати їжу як зазвичай. Замість цього можна отримати спеціалізовані пюре або поживні розчини, що вводяться в тому числі внутрішньовенно.

Яким повинен бути «правильний» чай?

Гастроентеролог стверджує, що оптимальна температура чаю повинна бути в межах 37 градусів. Вище — вже небезпечно для здоров’я.

— Занадто гарячі напої вкрай не корисні для організму, зокрема для слизової. Можливе отримання мікроопіку. Тому напої повинні бути комфортної температури і не вище 37 градусів, температури тіла, — підкреслила медик.

Лікар також пояснила, що гарячі напої, особливо чай і кава, можуть навіть спотворити смак деяких продуктів, а ще збільшити кількість споживаних жирних продуктів.

За словами гастроентеролога, зміну смаку викликають такі речовини як таніни. Вони можуть «змусити» гірчити деякі продукти, які людина звикла їсти вприкуску до чаю.

А якщо чай з лікером?

Також лікар звернула увагу на те , що не рекомендується вживати разом чай і алкоголь. Наприклад, додавати в нього лікер і інші «міцні» напої.

— Міцний алкоголь (практично чистий етанол) потрапляючи на слизові дає опік. Якщо поєднувати алкоголь з гарячим напоєм, також буде опік. Важливо пам’ятати і про те, що всмоктування алкоголю в гарячому середовищі йде набагато швидше, тому що розширюються дрібні судини. Відповідно відбувається набагато швидше сп’яніння, йде навантаження на серцево-судинну систему, на центральну нервову систему, на органи виділення і, перш за все, на печінку. Чай з алкоголем в принципі не поєднується, тому що в такому випадку частина алкоголю може всмоктуватися з додатковими токсичними речовинами через наявність в чаї танінів, — пояснила лікар.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: «Їжа легко»
Соковита курочка з хрумкою картоплею в духовці — простий і доступний рецепт святкової страви
1 хв на прочитання25 Квітня 2024
Зображення згенероване ШІ
Ганс Геневейн Роуз (Hans Gonewein Rose) — троянда-свято (ВІДЕО)
1 хв на прочитання25 Квітня 2024
Фінансовий гороскоп на четвер, 25 квітня
Фото: 24 Канал
Будьте уважні до дрібниць: фінансовий гороскоп на четвер, 25 квітня
1 хв на прочитання2 години тому
Понад 8 кілометрів браконьєрських сіток вилучили з заказника на Кременчуцькому водосховищі
Понад 8 кілометрів браконьєрських сіток вилучили з заказника на Кременчуцькому водосховищі
1 хв на прочитання4 години тому
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди в Україні на 25 квітня
1 хв на прочитання5 годин тому
Міндовкілля ініціює спрощення порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів у рамках експериментального проєкту 
2 хв на прочитання6 годин тому
На Закарпатті - сніголавинні попередження!
1 хв на прочитання7 годин тому
Стали відомі переможці всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків
1 хв на прочитання9 годин тому