Навіть якщо ліс не рубати - Карпати накриватимуть повені - еколог
Навіть якби не вирубка лісу, все одно паводків було б не уникнути, але крім цього виникає ще одне питання - чому люди будують свої будинки на потенційно небезпечних ділянках. Таку думку висловила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко в ефірі Апостроф Live.
"І питання будівництва житла - навіщо відшкодовують кошти тим людям, які будують свої житла на небезпечних ділянках, таких як прибережні смуги гірських річок. Люди повинні усвідомлювати ризики, а не бігти до влади за грошима, коли їхні будинки постраждали від паводків. Ось коли у людини повністю не буде надій на відшкодування, тоді вже він буде усвідомлювати, що там не можна нічого будувати", - каже еколог.
Тетяна Тимочко підкреслила, що потрібно діяти комплексно на випередження, інакше восени в Карпатському регіоні знову будуть такі ж проблеми.
Подібну думку висловила і Оксана Марискевич, провідний науковий співробітник Інституту екології Карпат НАНУ, після подій у Карпатах цього літа:
"Повінь ніхто б не міг скасувати, але її наслідки могли б бути набагато меншими. Наприклад, якщо хоча б частково виконали державні програми протипаводкового захисту басейнів річок, ухвалені після попередніх великих паводків, таких як 2008 року", - сказала вона.
Тобто від цього явища нікуди не дітися, скільки не шукай винних. Єдиний спосіб зарадити - укріпити позиції.
Нагадаємо, після повені в Карпатах 2020 року влада побіцяла боротися з паводками, як у Європі.
Щоправда, нещодавно, у Кабміні заявили про те, що Євроінтеграція у сфері екології зупиняється.