Навіть Ентоні Фаучі: у США люди заражаються вірусом, який переносять комарі — вакцини проти нього не існує

4 хв на прочитання26 Серпня 2024, 01:08
Зображення згенеровано ШІ

А репелентами краще не зловживати — на це є свої причини.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), на 20 серпня в 33 штатах США було зареєстровано 216 випадків захворювання на вірус Західного Нілу, 142 випадки — тяжкі. Серед захворілих — Ентоні Фаучі, колишній директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань і колишній головний медичний радник президента США, розповідає Fox News.

83-річний Фаучі, який був обличчям відповіді США на пандемію COVID-19 у 2020 році, зараз одужує вдома після шестиденної госпіталізації. Очікується, що він повністю одужає.

Що потрібно знати про вірус лихоманки Західного Нілу

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), відтоді, як вірус Західного Нілу вперше потрапив до США у 1999 році, він став основною причиною захворювань, що переносяться комарами, в країні.

У більшості випадків вірус Західного Нілу — флавівірус із того ж сімейства, що і жовта лихоманка, лихоманка Денге, японський енцефаліт і вірус Зіка — поширюється, коли комарі роду Culex кусають інфікованих птахів, а потім людей та інших тварин, повідомляється на веб-сайті CDC.

Вірус не передається через їжу або роботу з інфікованими тваринами чи птахами, а також через фізичний контакт, кашель або чхання.

Переважна більшість — близько 80 % — людей, які заразилися вірусом, не відчують жодних симптомів, повідомляє CDC на своєму веб-сайті.

«Він викликає висип та інші симптоми, зокрема збільшення лімфатичних вузлів, які не спостерігаються в інших вірусів цього класу. Вона вражає нервову систему лише в 1 % випадків і рідко призводить до летального результату», — розповів Марк Сігел, клінічний професор медицини в Медичному центрі Лангоне при Нью-Йоркському університеті.

Приблизно у кожної п'ятої людини спостерігаються такі симптоми, як висока температура, ломота в тілі, головний біль, біль у суглобах, діарея, висип і/або блювота. Ці симптоми зазвичай минають самі собою, але деякі люди можуть відчувати тривалу слабкість і втому через кілька місяців після зараження.

У рідкісних випадках — приблизно в одного з кожних 150 інфікованих — вірус може призвести до серйозних захворювань нервової системи, таких як енцефаліт (запалення головного мозку) або менінгіт (запалення оболонок, що оточують головний і спинний мозок), повідомляє CDC на своєму сайті.

Ті, у кого розвивається серйозне захворювання, можуть відчувати головний біль, ригідність шиї, високу температуру, дезорієнтацію, втрату зору, м'язову слабкість, судоми, тремор, кому чи параліч, які виникають при вірусній інфекції центральної нервової системи.

Серед людей, які мають цю інвазивну форму хвороби, близько 10 % помирають.

Хоча потенційно будь-хто може захворіти на важку хворобу, до груп найвищого ризику належать люди старше 60 років, люди, які перенесли трансплантацію органів, а також хворі на діабет, рак, високий кров'яний тиск, захворювання нирок, імунні розлади та інші певні медичні стани.

«Наслідки вірусу можуть бути досить серйозними для людей похилого віку», — зазначив Сігел.

Профілактика, діагностика та лікування

Наразі не існує вакцини проти вірусу Західного Нілу.

«Вірус можна стримати за допомогою заходів громадської охорони здоров'я, включаючи використання більшої кількості репелентів, довших рукавів і меншого застою води на наших подвір'ях», — сказав Сігел.

Спроба вбити дорослих комарів, розпилюючи забагато інсектициду, може бути проблематичною, попереджає лікар.

«Постраждають тварини, люди з астмою та комахи, які в іншому випадку могли б убити комарів», — застерігає він.

Найефективнішим засобом профілактики є захист від укусів комарів, підтвердили в CDC.

Рекомендації агентства включають використання репелентів, носіння сорочок і штанів із довгими рукавами, а також вжиття заходів для контролю впливу комарів — особливо на світанку й у сутінках.

Усунення будь-яких стоячих водойм на відкритому повітрі може допомогти запобігти розмноженню комарів.

Ті, хто вважає, що вони могли бути інфіковані вірус Західного Нілу, повинні пройти обстеження у медичного працівника, заявляє CDC.

Діагноз інфекції можна поставити на основі оцінки симптомів, нещодавнього контакту з комарами й аналізу крові чи спинномозкової рідини.

Медичні працівники зазвичай рекомендують лікувати симптоми за допомогою безрецептурних знеболювальних препаратів, а також достатньо відпочивати й пити рідину.

У важких випадках може знадобитися госпіталізація для підтримувальної терапії.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: