Науковці пояснили, чому вранці людина кілька разів відкладає дзвінок будильника, знаючи, що запізниться на роботу

1 хв на прочитання18 Вересня 2023, 07:23

Ми в майбутньому — чужа людина для нас сьогоднішніх.

Чому вранці нам так важко встати вчасно? Цьому є наукове пояснення, розповідає психолог, маркетолог Микола Молчанов.

«Учора ввечері ми, розумно все зваживши, визначили час, на який завести будильник. А з ранку кілька разів відкладаємо дзвінок, валяємося в ліжку, після чого запізнюємося на роботу. Тому що першою прокидається не раціональна, а давня частина нашого мозку. З точки зору якої в ліжку тепло і добре, небезпеки немає, голод не підтискає», — пояснює він.

Маркетолог наголошує, що нам дуже складно змінити поведінку зараз заради якихось вигод у майбутньому.

Так, під час одного експерименту, учасникам пропонували вибрати, що вони хочуть отримати наступного тижня — фрукти чи шоколад, 74 % обрали корисні фрукти. Але у день видачі їжі їм дозволили змінити вибір. І 70 % обрали шоколад.

Як показало дослідження Хершфілда, коли ми думаємо про себе в майбутньому — спрацьовують ті самі нейронні схеми, які включаються при думках про сторонніх людей. Ми у майбутньому — чужа людина для нас сьогоднішніх.

«Міняти поточну поведінку заради вигод далекого майбутнього — дуже складно. Потрібні спеціальні тренування. Та головне — пам'ятаємо, що перекласти завдання він у майбутньому, тобто практично зіпхнути її на чужу людину — вкрай захоплююче. Але краще так не чинити», — говорить Молчанов.

Також ми писали про простий спосіб прокинутися швидко і приємно.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: