Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Науковець розповів, чому в Україні дедалі частіше стаються землетруси

Науковець розповів, чому в Україні дедалі частіше стаються землетруси

Вчений пояснив, чи треба через це непокоїтися українцям

1 хв на прочитання18 Січня 2021, 21:33
Поділитись:

Останнім часом в Україні стали фіксувати все більше землетрусів. Чому це стається й наскільки небезпечно для країни розповів завідувач відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАН України Сергій Вербицький. Повідомляє "НВ".

"З одного боку, це аномалія, а з іншого боку, як тільки почали розвиватися сейсмічні спостереження, розширюватися мережі, таких аномалій чомусь почало з'являтися досить багато", - говорить Вербицький.

За його словами, дійсно, в нашій країні почали реєструвати все більше підземних поштовхів.

"Ми дійсно почали реєструвати більше малих землетрусів, які раніше не реєструвалися. І ось з'явилися землетруси та Львова, і у Новодністровську, і в Кривому Розі. Отже, такі землетруси, виявляється, є і на платформній частині України, хоча колись вважалося, що вона асейсмічна. Виявляється, це не так", - розповів сейсмолог.

Експерт пояснив, звідки виникають ці землетруси.

"Виявилося, що вони весь час були. Просто їх ніколи не фіксували, в статистику вони не входили. Але це тектоніка, це рух тектонічних плит, земля дихає, живе. Такі речі відбуваються весь час. Просто ми зараз стали це фіксувати. Хорватські землетруси теж є тектонічними. Рухається плита в Хорватії — значить, вона буде і тут десь рухатися. Хоча й прямо не скажеш, що вони пов'язані", - розповів фахівець.

Нагадаємо, що нещодавно на Львівщині стався землетрус.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.