- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- Насильство над дитиною з боку лікарів: консультують юристи
Насильство над дитиною з боку лікарів: консультують юристи
Як батьки можуть подбати про дитину в таких умовах.
Телеграм-канал «Медичне право України» консультує, як мають діяти батьки, якщо вчиняється насильство над їхньою дитиною.
- Перше, що треба зробити перед оглядом дитини та маніпуляціями, — пояснити лікарю, що ви ознайомлені зі своїми правами та як законний представник дитини не дозволяєте проводити жодні маніпуляції без вашої особистої присутності.
- Попередити, що у випадку виставлення вас за двері чи погроз про ненадання допомоги за вашої присутності ви будете здійснювати фото/відео/аудіофіксацію для подальшого оскарження.
- Вимагати іншого спеціаліста, який би зміг оглянути дитину та надати медичну допомогу.
- Написати заяву (скаргу) на ім'я головного лікаря. Повністю опишіть проблему що трапилася під час надання медичної допомоги вашій дитині.
- У випадку застосування лікарем чи медперсоналом заходів фізичного впливу зберігайте спокій (так, це важко, але краще) та викликайте поліцію. Зафіксуйте правопорушення. Також ви маєте можливість звернутися на Урядову гарячу лінію: 1545 та на Гарячу лінію МОЗ: 0 800 505 201.
Юристи наголошують, що важливо пам'ятати дві норми.
1) Фізична особа (ви) має право захищати своє життя та здоров'я, а також життя та здоров'я іншої фізичної особи (дитини) від протиправних посягань будь-якими засобами, не забороненими законом (ст. 281 ЦКУ).
2) У невідкладних випадках, за наявності реальної загрози життю фізичної особи, медична допомога надається без згоди (ч. 5. ст. 284 ЦКУ).
Також юристи розповіли, які документи потрібні для безпечного прийому у стоматолога.