- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Наслідки горіння радіоактивного лісу в Зоні: куди полетіла забруднена хмара
Наслідки горіння радіоактивного лісу в Зоні: куди полетіла забруднена хмара
Не усім регіонам пощастило
Повітря у Києві радіоактивно безпечне, але не усім регіонам так пощастило. Про це повідомляє сайт Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки України (ДНТЦЯРБ).
«Концентрація радіоцезію (Cs-137) в повітрі в північно-західній частині Києва після пожежі в Чорнобильській зоні, яка розпочалася 4 квітня, не перевищить норми безпеки», - повідомляють фахівці Центру.
Центр зробив низку прогнозних оцінок поширення потенційно забрудненої хмари із зони загоряння в Зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення в Чорнобильській зоні.
А от північній Чернігівщині, схоже, пощастило менше.
«За прогнозними розрахунками траєкторії руху протягом усього дня сьогодні, 9 квітня, потенційно забруднені хмари будуть проходити вздовж північних кордонів України та через північну частину Чернігівської області», - інформує сайт ДНТЦЯРБ.
Кандидат фізико-математичних наук Володимир Тихий вважає, що наразі киянам можна не хвилюватися
«Дані Центру вважаю достовірними. А вони показують, що у приземному шарі атмосферного повітря в північно-західній частині міста Києва оцінюються у 1,0-2,0 мБк (мілібекерелів) на 1 куб. м. При цьому Нормами радіаційної безпеки України НРБУ-97 допустима концентрація Cs-137 встановлена на рівні 800 мБк на 1 куб. м», - зазначив вчений.
Бекерель (Бк, Bq) — одиниця вимірювання радіоактивності речовини в системі SI.Один бекерель дорівнює радіоактивності матеріалу, в якому щосекунди відбувається один акт розпаду.
Як ми вже повідомляли, офіційні дані про площі пожежі в Зоні відчуження та інших забруднених радіацією лісах занижена майже у сорок разів.
Перша звістка про те, що горить ліс у Чорнобильській зоні, з'явилася 4 квітня.
Попередні пожежі у Зоні були серед наймасштабніших в Україні і найбільш небезпечними за наслідками (поширення радіації, радіаційна небезпека для пожежників, які брали участь у гасінні). Це є пожежі 1992 та 2015 років, коли згоріло відповідно 17 та 15 тис га лісу.