Догори
Дати відгук

Найшкідливіше літнє взуття: ортопед застерігає і радить

Легке взуття, яке не сковує рухів і дозволяє ногам «дихати», може бути небезпечним для здоров’я.

5 хв на прочитання02 Липня 2022, 11:34
Поділитись:

На ступнях багато потових залоз, і за підвищення температури повітря вони активно працюють. Щоб не було спекотно, більшість із нас віддає перевагу відкритому й максимально легкому літньому взуттю. Сандалії, босоніжки, відкриті туфлі, шльопанці носять дорослі та діти. Але мало хто думає про те, що звичне взуття може стати небезпечним і приведе вас на прийом до лікаря-ортопеда. «Доктор Пітер» поговорив про підбір літнього взуття та можливу небезпеку улюблених сандалів або кроксів із лікарем травматологом-ортопедом, педіатром Іллею Володіним.

Шльопанці, босоніжки, балетки, крокси, кросівки — вибір літнього взуття безмежний за колірною гамою, модельним рядом і матеріалами. На жаль, літня мода не завжди пропонує корисні вироби для ваших ступень, ніг загалом, хребта чи постави. Необхідно прагнути знайти баланс між гарним зовнішнім виглядом та користю для здоров'я. І тому розберемо основні види взуття з погляду ортопеда.

Шльопанці

Підошва на шльопанцях найчастіше досить тонка, тому для стоп вона жорстка, що може посилювати проблеми з ногами, якщо вони вже були. Також фіксація шльопанців на ногах дуже слабка, що може призвести до травм стопи та гомілковостопного суглоба. Однак є деякі види шльопанців, у яких в області п'яти є виїмка у вигляді чаші та товстіша і м'якіша підошва, що краще для амортизації, і ще вони забезпечують велику підтримку склепінь стопи. Шльопанці найкраще носити протягом коротких проміжків часу, наприклад, на пляжі, але ніколи не носіть їх щодня.

Сандалії

Якщо можливо, краще віддати перевагу сандалій шльопанцям, вони фіксують ногу ремінцем навколо кісточок і забезпечують кращий контроль стопи під час ходьби. Також це допомагає закріпити взуття на п'яті, що забезпечує додаткову підтримку.

Сьогодні багато моделей сандалій мають хорошу товсту підошву з ефективною амортизацією і мають ортопедичну викладку на устілці, а також добре гнуться в середній частині. Ваші ноги скажуть «дякую» такому взуттю. Також сандалії можна використовувати для тривалих прогулянок та не боятися наслідків.

Сабо чи крокси

Сабо — зручне та вільне взуття. У кроксах є супінатор та «ямка» для п'яти, які добре підтримують склепіння стопи, це забезпечується за рахунок спіненого матеріалу. Крокси ідеально підходять, якщо ви годинами стоїте на ногах, оскільки піна зберігає свою форму, зменшуючи тиск на стопу та суглоби. Саме тому сабо так люблять медичні працівники, особливо хірурги. Вентиляційні отвори з боків запобігають надмірному потовиділенню. Хоча є й мінуси: у них таки буває спекотно влітку. Кроки можна носити вдома замість капців, особливо після важкого робочого дня.

Ще один важливий плюс кроксів — можливість вставити в них ортопедичну устілку, якщо ви ними користуєтеся або плануєте. Сабо можуть бути дуже корисні для людей, у яких є біль у п'ятах або є ґулі в області п'ят, при цьому задник не натиратиме її.

Балетки

З погляду ортопедії балетки — це не дуже гарне взуття, проте вони дуже популярні, особливо влітку. Проблема балеток у тому, що вони досить тонкі й вузькі, їх носіння може провокувати сильне стискання пальців та спричиняє порушення біомеханіки стопи.

Як правило, це взуття не забезпечує жодної підтримки склепінь стопи і часто дуже вузьке саме у передньому відділі. Таке взуття може призводити до появи натоптенів, мозолів, прогресування плоскостопості, особливо поперечної, що призводить до викривлення пальців та утворення кісточки з внутрішнього боку.

Уникайте балеток, якщо ви збираєтеся довго гуляти. Не хочеться нікого лякати, але носіння вузького взуття на тонкій підошві може призводити до стресових переломів, під час, наприклад, пішохідної екскурсії. Це взуття може підійти для вечері у ресторані чи відпочинку у дворі, але не кожного дня.

Кросівки

Спортивні кросівки — найкраще, що забезпечує підтримку ваших ніг під час тренувань, фізичних навантажень та прогулянок пішки. Кросівки найчастіше мають добре амортизуючу підошву, що гнуться, яка активно поглинає ударне навантаження та позитивно впливає на роботу стопи. Для літа кросівки виготовляються з більш повітропроникних та вологостійких матеріалів, також можна підібрати взуття з перфорацією, в якому не буде спекотно.

Ви також можете знайти повсякденні кросівки з підтримкою склепіння стопи та зручною п'ятою, але майте на увазі, що деякі з них можуть не мати такого ж рівня підтримки стопи, як спортивні кросівки. Тому необхідно уточнювати, чи підходить ця модель для занять спортом або тривалих прогулянок. Також у кросівки легко встановити індивідуальні устілки, якщо вам вони показані.

Спортивні кросівки можна використовувати для занять спортом, піших прогулянок містом, пересування перетятою місцевістю, навіть для світських виходів. Але не купуйте кросівки, в яких зовсім не гнеться підошва або вона надто м'яка, це порушує правильні фази ходьби та може призвести до негативних наслідків.

Також ми наводили 7 фактів про грибок нігтів, про які ви не знали.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Поганий холестерин Корисні овочі Харчування
5 овочів, які знижують рівень поганого холестерину
2 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
МОЗ винесло на громадське обговорення проект порядку надання послуг з амбулаторного лікування туберкульозу на первинці
2 хв на прочитання2 години тому
Оформлення інвалідності Викрили групу Медиків підроблені Документи
50 тисяч гривень за оформлення інвалідності: на Львівщині викрили групу медиків, які заробляли на документах
1 хв на прочитання3 години тому
Як швидше схуднути Корисні звички Метаболізм
5 ранкових звичок, які допоможуть швидше схуднути
2 хв на прочитання11 годин тому
У Києві викрито незаконне казино під прикриттям спортклубу
1 хв на прочитанняВчора
Хвороба, що поширюється світом: сьогодні Всесвітній день боротьби проти малярії
2 хв на прочитанняВчора
Унікальне ДНК людини відповідає за таланти, допомагає ловити злочинців, визначає хвороби до народження
5 хв на прочитанняВчора
6 причин пити оливкову олію вранці: наслідки вас приємно здивують
1 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost
Лісовий сектор Екопроєкт Німеччина та Україна
Україна та Німеччина розпочинають розробку нового екологічного проєкту для лісового сектору
2 хв на прочитання35 хвилин тому
Понад 80 % збитків, завданих екстремальними погодними умовами в Азії, були спричинені повенями і штормами, згідно зі звітом ООН. Фото: Husnain Ali/AFP/Getty Images
Азія найбільше постраждала від екстремальних погодних умов у 2023 році
2 хв на прочитаннягодина тому
Скріншот: devby.io
Посадіть реальне дерево онлайн: екс-політв'язень із Білорусі запустив незвичайний додаток для порятунку планети
4 хв на прочитання4 години тому
Смачний десерт Шоколадна ковбаса Рецепт приготування
Десерт зі смаком дитинства: як приготувати шоколадну ковбасу
1 хв на прочитання5 годин тому
Екоактивістам, які у центрі Берліна облили Бранденбурзькі ворота фарбою, дали умовний термін
2 хв на прочитання5 годин тому
Заволодіння землею на 291 млн грн: НАБУ викрили міністра агрополітики та задіяних у схемі посадовців
2 хв на прочитання6 годин тому
У Венеції почали штрафувати туристів, які не заплатили збір за в'їзд до міста
1 хв на прочитання7 годин тому
26 квітня – Міжнародний день памʼяті про Чорнобильську катастрофу
2 хв на прочитання8 годин тому