Найпівденніший вулкан у світі щодня викидає золото, яке знаходять на відстані до 1000 км
Хоча потік викидів золота є низьким порівняно з іншими вулканами.
Еребус — найактивніший і найвищий вулкан в Антарктиді, а також найпівденніший діючий вулкан на Землі — за один день викидає близько 80 г золота (близько 6000 доларів). Потоки газу в ньому наповнені крихітними кристалами металевого золота розміром трохи більше 20 мікрометрів. Це з'ясували науковці під час нещодавнього дослідження, результати якого оприлюднено на сайті Американського геофізичного союзу.
Вулкани є важливим джерелом газів і аерозолів в атмосфері. Значна кількість мікроелементів викидається у вигляді пари і є сильно збагаченою у газі порівняно з магмою. Після виверження мікроелементи конденсуються на попелі й інших частинках або утворюють сублімати й агломерати. Перенесення золота з парової фази може відбуватися у вигляді хлоридів і може бути важливим механізмом перенесення в кристалізуючих магматичних інтрузіях.
Повідомляючи про викиди золота з гори Еребус, науковці наголошують, що хоча потік викидів золота є низьким порівняно з іншими вулканами, кристалічні частинки золота були знайдені в шлейфі біля кратера, в атмосферному повітрі на відстані до 1000 км від вулкана і в приповерхневих зразках.
Більше новин читайте на GreenPost.