Найбільша печера у світі, від видів якої захоплює дух, була досліджена лише у 2009 році. Ось як вона виглядає

3 хв на прочитання27 Липня 2024, 23:51
Туристичний табір на вході в печеру Шондонг, В'єтнам, 2019 рік. Фото: stock.adobe.com

На планеті досі залишаються такі місця, куди не ступала нога людини.

Природа таїть у собі безліч загадок і таємниць, і досі не всі її куточки добре досліджені. На планеті все ще залишаються такі місця, куди не ступала нога людини, а в їхніх глибинах нерідко ховається невідомий світ. Наприклад, найбільша у світі природна печера Шондонг, розташована у в'єтнамській провінції Куангбінь, була виявлена ​​місцевим жителем на ім'я Хо Кхань 1991 року, а досліджена спелеологами лише 2009-го. «Дзеркало» показує, як вона виглядає.

Спелеолог стоїть на пагорбі під назвою «Весільний торт», головною пам'яткою печери Шондонг, В'єтнам, 2019 рік. Фото: stock.adobe.com
Одна з двох гігантських вирв, через які в печеру Шондонг проникає світло, В'єтнам, 2019 рік. Фото: Wikipedia.org

Назва Шондонг означає «печера гірської річки». Вона виникла від 2 до 5 млн років тому після того, як річкова вода розмила вапняк під горою. У тих місцях, де гірська порода була слабкою, стеля обвалилася, утворивши величезні світлові люки.

Печера є мережею з 150 камер (невеликих, з'єднаних між собою проходами, «приміщень»), багато з яких досі не досліджені. Довжина Шондонг сягає 9 км, ширина — 200 м, висота — 150 м. Вона визнана найбільшою печерою у світі Британською асоціацією дослідження печер, а Бі-Бі-Сі називає її однією з найкрасивіших на планеті.

Спуск в печеру Шондонг зі спорядженням страхування, В'єтнам. Фото: oxalisadventure.com
Одна з двох гігантських вирв, через які в печеру Шондонг проникає світло, В'єтнам, 2019 рік. Фото: Wikipedia.org
Річка в печері Шондонг, В'єтнам, 2019 року. Фото: stock.adobe.com
«Кам'яний сад» у печері Шондонг, В'єтнам, 2016 рік. Фото: Wikipedia.org

Починаючи з 2013 року, печеру можуть відвідати туристи. Шестиденні піші тури на 2024-2025 роки вже заброньовані, можна спробувати записатися на 2026 рік. У рік Шондонг може відвідати лише тисячу туристів. В одній групі десять осіб. Рельєф печери важкопрохідний і складний: із крутими схилами, підземними річками та вузькими проходами. Однак винагорода від дослідження цього неймовірного дива природи вартує витрачених зусиль.

Щоб увійти в печеру, потрібно спуститися гладкою і слизькою скелею, а щоб вийти, потрібно піднятися на «Велику в'єтнамську стіну» — вертикальну слизьку поверхню заввишки 90 м. Вважається, що це сходження — найцікавіша частина подорожі. Камені, вкриті холодною водою, нагадують змащену олією сковороду і випробовують руки й ноги туристів. Попереду — вертикальна стіна, а позаду — глибоке озеро.

Підйом на «Велику в'єтнамську стіну» в печері Шондонг, В'єтнам. Фото: oxalisadventure.com
Спелеологи просуваються до «Великої в'єтнамської стіни» у печері Шондонг, В'єтнам. Фото: stock.adobe.com
Одна з двох гігантських вирв, які висвітлюють печеру Шондонг, В'єтнам, 2019 рік. Фото: stock.adobe.com
Вихід із печери Шондонг та перехід до печери Ганген — третьої за розміром у світі, В'єтнам, 2022 рік. Фото: stock.adobe.com

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: