На Землі з’явився новий вид мінералів. І це дуже погана новина для нашої планети

2 хв на прочитання22 Грудня 2023, 08:24
Пластистон. Фото: Родріго Фонсека / AFP

Науковці попереджають, що по всьому світу з'являються пластикові скелі. Це катастрофа.

Дослідники оголосили про відкриття нового виду мінералів. Ці камені є комбінацією мінералів і пластикових полімерів, утворених з відходів людської діяльності і спресованих разом. Їх виявили в 11 країнах на п'яти континентах. Науковці вважають, що це дуже тривожний сигнал для здоров'я планети загалом, пише Futurism із посиланням на Newsweek.

Дослідження, результати якого свідчать про повсюдне проникнення пластикового забруднення в «природний» світ, було опубліковано на початку цього року в журналі Environmental Science & Technology. Породи, що містять штучні пластикові полімери, були знайдені вздовж берегових ліній і в глибині материка.

«Наше нещодавнє дослідження стало першим, в якому повідомляється про знахідку пластистонів у внутрішньому регіоні, і першим, у якому повідомляється про хімічний зв'язок між пластиком і гірською породою», — розповів співавтор дослідження Деї Гоу, доцент кафедри екології Університету Цінхуа в Китаї.

Вперше науковці натрапили на «пластигломерати» на пляжі на Гаваях майже десять років тому.

«Розплавлений пластик, піщинки, уламки гірських порід, корали, мушлі та дерев'яні уламки були скріплені разом після багаття на пляжі Каміло, Гаваї, США. Відтоді їх часто знаходять на пляжах — як на островах, так і на материковому узбережжі», — пояснив Гоу.

Гоу припускає, що вони утворюються не лише в результаті плавлення пластикового сміття в багатті та подальшого охолодження, а й у результаті ударів хвиль «об припливно-відпливні скелі», в результаті чого океанічний пластик «фізично прилипає до поверхні скелі».

Хімічне зв'язування, яке спостерігали науковці, могло бути результатом сонячного опромінення, яке окислило пластик, припускають вони.

У глобальному масштабі весь цей пластик може зменшити мікробне різноманіття і призвести до утворення мікропластику, який із часом може потрапити в організми людей і тварин. Видання зазначає, що це тривожна тенденція, яка не обіцяє нічого доброго для майбутнього природних екосистем по всьому світу.

«Пластигломерат становить неминучу небезпеку для стійкості океану, "блакитної" економіки та загального здоров'я людини», — сказав Гоу.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: