Високий рівень цукру в крові, також відомий як гіперглікемія, може бути викликаний цілою низкою факторів. Стан може розвиватися без будь-яких симптомів, тому виявляють його часто випадково, під час планових медобстежень
Як правило, ознаки гіперглікемії починають з'являтися, коли рівень цукру в крові залишається високим протягом тривалого часу. За словами фахівців з Diabetes UK, таким він вважається за показника понад 7 ммоль/л до їжі та понад 8,5 ммоль/л через дві години після їди. Національна служба охорони здоров'я Великобританії (NHS) повідомляє, що на гіперглікемію у людей із діабетом може вказати:
- незвичайний біль у животі;
- нудота;
- Ненавмисна втрата ваги.
Крім того, часто виникає сильна спрага, сухість у роті, втома та помутніння зору. "Симптоми гіперглікемії також можуть бути викликані невиявленим діабетом, тому зверніться до терапевта, якщо ви зіткнулися з подібними ознаками", - зазначили у NHS.
Гіперглікемія може бути небезпечною, якщо рівень цукру в крові стає дуже високим або залишається таким протягом тривалого часу. Diabetes UK пояснили, що кількість глюкози в крові може підвищуватися і знижуватися протягом дня, але у людей з діабетом, ці зміни більш значущі і зазвичай відбуваються частіше.
Лікарі додали, що "випадкові та легкі епізоди", як правило, не є приводом для занепокоєння, оскільки в цьому випадку рівень цукру можна швидко привести до норми. Але якщо це відбувається регулярно, може виникнути кетоацидоз. Найнебезпечнішими наслідками цього стану є кома та смерть.