- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- На Волині збудують вітропарк потужністю в 121 МВт
На Волині збудують вітропарк потужністю в 121 МВт
На території Зарічанської ОТГ на Волині планують встановити вітряки і побудувати вітрову електростанцію, інвестором якої виступає німецька компанія. Про це пише Буг.
Так, наразі хочуть звести 22 вітряки потужністю 5500 кВт кожний. Загальна висота одного вітряка – 140 метрів, лопасті – 70 м.
Закордонні партнери спільно з українськими бізнесменами готові вкласти в проєкт кілька мільйонів доларів, розповів голова Зарічанської громади Ігор Пальонка.
Він переконаний, шо вітрова електростанція – джерело для наповнення місцевого бюджету та розвитку територій.
Пальонка наголосив, що німецька компанія зареєструє підприємство для експлуатації станції на території об’єднаної громади, щоб таким чином сплачувались податки і мита до місцевої казни.
За його словами, перемовини з інвесторами і фахівцями ведуться упродовж року. Неодноразово в громаду приїжджали фахівці з Луцька, які вивчали місцевість й проводили дослідження вітру на території сіл Ласків і Суходоли. Там горбиста місцевість і хороші потоки вітру. А це основна умова встановлення вітряків.
Наразі розробляється схема планування території Зарічанської ОТГ, яка й визначить місце, де їх можна буде звести. В подальшому будуть проведенні громадські слухання і зустрічі мешканців громади з інвесторами й проєктантами.
«Нещодавно сесія районної ради прийняла рішення розробити схему планування території Зарічанської ОТГ і вже тоді буде остаточно визначене місце, де саме можна встановити ці вітряки. Бо ж є певні вимоги, яких необхідно дотримуватись при зведенні вітрової електростанції. Так, вітряки мають розміщуватись на відстані не менш як 450 метрів від житлових будинків, також є обмеження щодо шуму, виробленої нею, відстані до місцевих доріг тощо. Наразі ми сприяємо в тому, щоб розробити схему планування території. Днями приїжджав проектант зі Львова. І ми разом з ним і архітектором почали працювати над цим завданням», – розповів Пальонка.
Він запевнив, що перш ніж розпочати будівництво, закордонні інвестори проведуть всі потрібні дослідження про вплив вітрової електростанції на навколишнє середовище. І тільки після надання висновків екологічної експертизи буде остаточно вирішене питання побудови вітряків.