Догори
Дати відгук

На Одещині фермер розорав майже 3 гектари заповідного степу

Екологи оцінили збитки у понад 1,3 мільярда гривень.

2 хв на прочитання26 Квітня 2025, 16:47
На Одещині розорано заповідний степ нацпарку: збитки перевищують мільярд гривень На Одещині розорано заповідний степ нацпарку: збитки перевищують мільярд гривень
Поділитись:

У межах національного природного парку "Тузлівські лимани" в Одеській області зафіксовано факт знищення унікальної степової екосистеми. Фермерське господарство "Чебаненко С.І.-1" самовільно розорало майже 3 гектари заповідної території біля лиману Малий Сасик, що знаходиться у прибережній захисній смузі відомої рекреаційної зони "Расєйка".

Про інцидент повідомив начальник Шаганського природоохоронного науково-дослідного відділення Вадим Самсон на сторінці нацпарку. За його словами, розорана ділянка належить до водного фонду державної власності, частина якої є територією національного парку. Роботи проводилися без жодних дозвільних документів і кваліфікуються як самозахоплення землі.

Порушення було виявлено у березні 2025 року фахівцями парку за участю представника Лиманської сільської ради та інженера-землевпорядника. Загальна площа незаконно обробленої ділянки становить 2,96 гектара, з яких 0,62 гектара є частиною заповідної зони.

На керівника фермерського господарства складено адміністративний протокол, а матеріали справи передано до Татарбунарського районного суду за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил охорони природно-заповідного фонду). Екологи оцінили завдані збитки у колосальну суму – 1 мільярд 369 мільйонів гривень.

Адміністрація нацпарку "Тузлівські лимани" звернулася до Одеської обласної державної адміністрації, оскільки землі водного фонду перебувають у їхній зоні відповідальності. Також відповідне повідомлення було надіслано на платформу "Екозагроз".

Екологи наголошують, що знищення степу є не лише порушенням закону, а й втратою цінної частини української природи, яку практично неможливо відновити. У степових екосистемах зростають унікальні види рослин, багато з яких занесені до Червоної книги України. Однак, значна частина фермерів сприймає ці землі як "бур'яни", що підлягають "окультуренню".

Варто зазначити, що це не поодинокий випадок в Одеській області. Фермера з Ізмаїльського району також звинувачують у самовільному захопленні земельної ділянки біля озера Катлабух, і справу вже передано до суду. Подібна ситуація сталася і в Миколаївській області, де 65-річного чоловіка звинувачують у шахрайському заволодінні чужим майном у великих розмірах шляхом обману та підробки документів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Юлія Свириденко. Фото з відкритих джерел
Можлива наступниця Шмигаля: хто така Юлія Свириденко і що чекає на неї у кріслі прем'єра
3 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Реєстр біометану в Україні адаптували до стандартів ЄС
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: ілюстративне
Кабмін провів кадрові призначення у Держслужбі у справах дітей та Держагентстві "ПлейСіті"
1 хв на прочитання4 години тому
Комерційний директор Групи Метінвест Дмитро Ніколаєнко. Фото: Метінвест
Безпека, гарантії та страхування: "Метінвест" окреслив ключові умови для відновлення промисловості
2 хв на прочитання5 годин тому
Лляне поле на місці падіння метеорита: як фермер на Полтавщині поєднав космос та органічне землеробство
1 хв на прочитання5 годин тому
Біометрія замість штампів: з осені 2025 року зміниться перетин кордону ЄС для українців
2 хв на прочитання7 годин тому
Готові до несподіваних поворотів? Ретроградний Меркурій вже на порозі
3 хв на прочитання8 годин тому
Літак розбився і вибухнув на території аеропорту "Саутенд"
2 хв на прочитання11 годин тому