Догори
Дати відгук

На Одещині фермер розорав майже 3 гектари заповідного степу

Екологи оцінили збитки у понад 1,3 мільярда гривень.

2 хв на прочитання6 годин тому
На Одещині розорано заповідний степ нацпарку: збитки перевищують мільярд гривень На Одещині розорано заповідний степ нацпарку: збитки перевищують мільярд гривень
Поділитись:

У межах національного природного парку "Тузлівські лимани" в Одеській області зафіксовано факт знищення унікальної степової екосистеми. Фермерське господарство "Чебаненко С.І.-1" самовільно розорало майже 3 гектари заповідної території біля лиману Малий Сасик, що знаходиться у прибережній захисній смузі відомої рекреаційної зони "Расєйка".

Про інцидент повідомив начальник Шаганського природоохоронного науково-дослідного відділення Вадим Самсон на сторінці нацпарку. За його словами, розорана ділянка належить до водного фонду державної власності, частина якої є територією національного парку. Роботи проводилися без жодних дозвільних документів і кваліфікуються як самозахоплення землі.

Порушення було виявлено у березні 2025 року фахівцями парку за участю представника Лиманської сільської ради та інженера-землевпорядника. Загальна площа незаконно обробленої ділянки становить 2,96 гектара, з яких 0,62 гектара є частиною заповідної зони.

На керівника фермерського господарства складено адміністративний протокол, а матеріали справи передано до Татарбунарського районного суду за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил охорони природно-заповідного фонду). Екологи оцінили завдані збитки у колосальну суму – 1 мільярд 369 мільйонів гривень.

Адміністрація нацпарку "Тузлівські лимани" звернулася до Одеської обласної державної адміністрації, оскільки землі водного фонду перебувають у їхній зоні відповідальності. Також відповідне повідомлення було надіслано на платформу "Екозагроз".

Екологи наголошують, що знищення степу є не лише порушенням закону, а й втратою цінної частини української природи, яку практично неможливо відновити. У степових екосистемах зростають унікальні види рослин, багато з яких занесені до Червоної книги України. Однак, значна частина фермерів сприймає ці землі як "бур'яни", що підлягають "окультуренню".

Варто зазначити, що це не поодинокий випадок в Одеській області. Фермера з Ізмаїльського району також звинувачують у самовільному захопленні земельної ділянки біля озера Катлабух, і справу вже передано до суду. Подібна ситуація сталася і в Миколаївській області, де 65-річного чоловіка звинувачують у шахрайському заволодінні чужим майном у великих розмірах шляхом обману та підробки документів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Національна поліція в Одеській області
На Одещині чоловік незаконно вирив озеро на березі Тилігулу
1 хв на прочитання2 години тому
Гороскоп на 27 квітня 2025 року
Астрологічний прогноз та гороскоп для всіх знаків зодіаку на 27 квітня 2025 року
10 хв на прочитання4 години тому
Виробництво САУ "Богдана" в Україні сягнуло понад 30 одиниць на місяць. Фото: Олександр Камишін
Україна нарощує виробництво САУ "Богдана", випускаючи понад 30 одиниць на місяць
2 хв на прочитання5 годин тому
Скандал з суперкомп'ютером xAI у Мемфісі: забруднення повітря незареєстрованими турбінами. Фото Interesting Engineering
Скандал у Мемфісі: суперкомп'ютер Ілона Маска забруднює повітря незареєстрованими турбінами
2 хв на прочитання8 годин тому
Прибутки від видобутку на Сахалінському родовищі залишаться у держбюджеті
2 хв на прочитання11 годин тому
Індія перекрила воду річки Інд для Пакистану, розірвавши історичну угоду
3 хв на прочитання12 годин тому
Українського експерта не пустили на конференцію щодо концесії порту Чорноморськ у Варшаві
2 хв на прочитання14 годин тому
Світ вшановує 39-ті роковини Чорнобильської трагедії​
2 хв на прочитання14 годин тому