Догори
Дати відгук

На межі розорення: 60% українців не платять за газ, бо нічим

2 хв на прочитання12 Листопада 2020, 18:54
Поділитись:

Після відкриття ринку природного газу для населення з 1 серпня 2020 року, в Україні спостерігається катастрофічне падіння рівня розрахунків за спожитий газ з боку побутових споживачів, відзначають в Асоціації постачальників енергоресурсів (АПЕ).

За даними Асоціації, до якої входять, у тому числі 30 постачальників природного газу, за спожите у вересні 2020 року блакитне паливо розрахувалося трохи понад 40% домогосподарств. Знизився також рівень розрахунків українців за житлово-комунальні послуги загалом, на 15% - у серпні та на 6,5% - у вересні.

В АПЕ зазначають, що погіршення платіжної дисципліни в поточному році пов'язано з глобальною пандемією і прийнятим у березні цього року законом про заходи, спрямовані на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (№530-IX). Закон заборонив на період карантину нараховувати штрафи та пеню за несплату житлово-комунальних послуг, зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати в неповному обсязі, заборонив примусово виселяти громадян за несплату ЖКП.

"Зазначений закон позбавив постачальників одного з найвагоміших важелів впливу на боржників – можливості обмеження і відключення за несплату. В результаті значна кількість громадян просто перестала платити за спожиті ресурси", - зазначив перший заступник голови правління Асоціації Євген Нацвін-Степанов.

Експерт Асоціації вказує, що традиційно в Україні з вересня по лютий рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги різко знижується, а листопад за статистикою є найгіршим місяцем за рівнем оплати населенням ЖКП.

"Зазвичай українці намагаються погасити накопичену за холодний сезон заборгованість у міжопалювальний період", - зазначає Євген Нацвін-Степанов.

Після відкриття ринку газу споживачі отримали спрощену процедуру зміни постачальника газу, яка дозволила їм переходити до нового постачальника, не розрахувавшись з попереднім. 

"Таке спрощення ще більше погіршує ситуацію з платежами. Вплинути на ситуацію з розрахунками можна або скасувавши заборону на відключення злісних боржників, або давши постачальникам дієві важелі впливу на боржників. Йдеться про аналогічні обмежувальні заходи, які сьогодні застосовуються до тих, хто має заборгованість по аліментах", - нагадує Євген Нацвін-Степанов.

Але навряд чи влада країни піде на такі непопулярні кроки, адже велика частина населення країни на межі розорення.  

Нагадаємо, через COVID-19 третина українців стала жити в злиднях.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Лаборантка тримає кролика. Зображення згенероване ШІ
Досліди на тваринах. Що насправді відбувається з тваринами у лабораторіях?
4 хв на прочитання16 хвилин тому
Підліток зі смартфоном. Зображення створено ШІ
Навчають чи дезорієнтують? Вплив рілсов на логіку та пам'ять
4 хв на прочитаннягодина тому
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Секрети сучасного ландшафтного дизайну: як створити стильний і невибагливий сад на невеликій ділянці (ФОТО)
3 хв на прочитання6 годин тому
Вибух на Житомирщині: у повітрі виявили перевищення шкідливих речовин
У повітрі біля епіцентру вибуху на Житомирщині зафіксовано перевищення шкідливих речовин
1 хв на прочитанняВчора
Сезон лохини в розпалі: ціни на ягоду в Україні стрімко падають
1 хв на прочитанняВчора
У румунських Карпатах ведмідь на смерть загриз туриста-мотоцикліста
1 хв на прочитанняВчора
Найкращим атлетом України став лучанин із синдромом Дауна Валентин Новосад
2 хв на прочитанняВчора
Рубки на 57 млн грн: ДБР повідомило про підозру керівництву лісгоспу на Тернопільщині
1 хв на прочитанняВчора