На Львівщині викрито розкрадання на поставках меду для ЗСУ
Керівництво військової частини та директор фірми підозрюються у постачанні неякісного меду на 30,5 млн гривень.

Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Міністерства оборони України викрили схему постачання неякісного меду для військовослужбовців на Львівщині. Про підозру повідомлено керівництву однієї з військових частин області та директору приватного підприємства. Загальна сума збитків становить 30,5 млн гривень.
За даними слідства, на початку 2023 року між військовою частиною та приватним підприємством було укладено договір на постачання меду для харчування військових на суму 30,5 млн грн. Умови договору передбачали обов'язкову перевірку якості продукції спеціалізованою лабораторією військової частини.
Проте, як встановила перевірка Міноборони, протягом року підприємство постачало мед, що не відповідав державним стандартам якості за трьома показниками. Незважаючи на це, керівництво військової частини прийняло товар на підставі сфальшованого висновку іншої військової частини та здійснило повну оплату.
Слідство встановило, що лабораторія безпеки харчових продуктів військової частини, відповідальна за контроль якості, не мала необхідної акредитації та обладнання для проведення повноцінної перевірки. Це призвело до того, що реальна якість меду залишилася непідтвердженою.
У результаті досудового розслідування було затримано п'ять осіб: командира військової частини, його заступника, двох офіцерів цієї частини та директора приватного підприємства.
Керівництву військової частини оголошено підозру за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану), що передбачає до 8 років позбавлення волі. Директору підприємства інкримінують ч. 5 ст. 191 ККУ (заволодіння державними коштами шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану), за що передбачено до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.
Судом підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави: для директора підприємства – 30,5 млн грн, для командира військової частини – 9,4 млн грн, для його заступника – 8,5 млн грн, для двох офіцерів – 7,8 млн грн та 457 тис. грн відповідно.
Наразі тривають заходи щодо відшкодування завданих державі збитків. Процесуальне керівництво здійснює Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
Більше новин читайте на GreenPost.







