Догори
Дати відгук

На Львівщині скажений пес покусав чотирьох людей та помер

Господар собаки розповів, що вівчар завжди був у вольєрі.

2 хв на прочитання24 Січня 2023, 19:45
Поділитись:

В одному з населених пунктів Городоцької територіальної громади домашній пес покусав чотирьох людей. Наступного дня тварина померла і експертиза показала, що собака був хворий на сказ. Потерплі відразу звернулися по допомогу до лікаря і отримують відповідне лікування, пише ZAXID.NET.

«В одному з населених пунктів Городоцької територіальної громади запровадили карантинні обмеження. Це вимушені заходи через те, що виявили сказ у домашньої собаки. Троє осіб могли інфікуватись вірусом через укуси, подряпини, ослинення від тварини. Їм рекомендували звернутись до медичних закладів для проведення антирабічної вакцинації», – повідомив голова Львівської ЛОВА Максим Козицький.

Лікар-епідеміолог Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Ірина Фесенко повідомила ZAXID.NET, що покуси, подряпани і ослинення отримали четверо осіб.

«Господар собаки розповів, що вівчар завжди був у вольєрі. Його випускали погуляти лише на подвір’я і він нібито не контактував з іншими тваринами. Господар помітив, що з собакою щось не так і хотів відвезти його до ветеринара на перевірку. Коли він випускав пса із вольєра, той покусав його», – каже Ірина Фесенко.

Подряпини, ослинення отримали ще троє людей. Наступного дня собака помер і експертиза показала, що він був хворий на сказ.

За словами лікаря, усі потерпілі відразу звернулися по допомогу до лікаря і отримують відповідне антирабічне лікування.

Нагадаємо, сказ – це гостре інфекційне захворювання, що вражає центральну нервову систему і є смертельно небезпечне. Вірус людині передається від хворих тварин через укус, ослинення шкіри чи слизових оболонок, особливо якщо на них є мікротравми.

Медики наголошують: якщо вас вкусила чи подряпала домашня чи безпритульна тварина, не можна це ігнорувати, тому що вони можуть переносити сказ та правець. Навіть якщо рана видається незначною, а укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це – пряма загроза заразитися. Тому краще проконсультуватись з сімейним лікарем чи звернутись до найближчого травмпункту. Лікар визначить подальші дії.

Вакцина проти сказу запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Головне почати курс лікування не пізніше 14-го дня з моменту укусу. Вакцину від сказу купують за гроші державного бюджету, тому щеплення безоплатне. Його мають зробити у травмпункті. Ревакцинація проводиться на 3, 7, 14 та 30 день.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання35 хвилин тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитаннягодина тому
Гріндавік. Зображення згенеровано ШІ
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: ілюстративне
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання3 години тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання8 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання8 годин тому
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора