- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- На Київщині вчаділи троє людей, серед них 4-річна дитина
На Київщині вчаділи троє людей, серед них 4-річна дитина
Причиною трагедії стала несправність газового котла.
Трагедія не завжди пов’язана з військовими діями чи ДТП. На жаль, можна загинути тихо та спокійно у своєму домі.
У Бучі в Київській області від отруєння чадним газом загинули три людини. Про це повідомляє ДСНС у ранковому зведенні у вівторок, 2 лютого.
Зазначено, що людей знайшли у квартирі на першому поверсі двоповерхового житлового будинку. Серед жертв одна дитина 2017 року народження.
Причиною трагедії стала несправність системи вентиляції газового котла.
Як ідеться у матеріалі про безпеку опалення, і пічне опалення, і газові прилади є джерелом ризику, якщо використовувати їх неправильно.
«Причинами трагедії часто є надмірний нагрів («перекал») печі, який призводить до загоряння конструкцій, одягу, що сушиться. Небезпеку несуть продукти згоряння — велику небезпеку. Зокрема, вдихаючи чадний газ, продукт неповного згоряння, людина відчуває слабкість, втрачає свідомість та зрештою гине. Спалюючи газ чи дрова, люди прикривають заслінку на димоході, й чадний газ потрапляє до приміщення. Якщо газове обладнання люди «вдосконалюють» самостійно, є ризик потрапляння чадного газу до приміщення», — розповів Радіо Свобода заступник начальника управління ДСНС у Житомирській області Олег Шахрай.
За словами Олега Шахрая, небезпеку можна звести до мінімуму, якщо встановлювати якісні пальники, регулярно перевіряти тягу та справність димарів. Він нагадує, що за протипожежними нормами чистити димохід треба не рідше ніж раз на три місяці. А щоб виявити тріщини та витоки чадного газу, можна ставити датчик, а можна — білити груби та димоходи. Тоді, якщо є тріщини, через які виходить газ, вони почорніють, і їх буде видно.
Тим часом виробники сучасних печей на дровах і котлів намагаються мінімізувати ризики за рахунок конструкції. Так, заслінку, яка перекриває димохід, роблять на чверть меншою, ніж діаметр труби, отже, повністю перекрити димохід і вчадіти буде неможливо, стверджують виробники.
У простіших опалювальних приладах перекривання димоходу взагалі не передбачають, щоб не ризикувати.
До слова, як в Україні економити електрику та заощадити гроші — прості ноу-хау.