Більше двох мільйонів бджіл загинули в селі Вербівка Новоукраїнського району. Пасічник Володимир Заніздра пов’язує це з обробкою поля за 100 метрів від його пасіки мінеральними добривами.
Як пише agronews.ua, з 34 вуликів бджоляра, в один вечір померли 29 бджолиних родин. На переконання Володимира Заніздри причиною загибелі є мінеральні добрива, якими обробляють поля.
Пасічник звернувся до сільської ради і поліції, сільська комісія обрахувала збитки Володимира Заніздри у 30 тисяч гривень.
“Ми повинні зробити лабораторні визначення, від чого загинули бджоли, а також треба взяти на аналіз мінеральні добрива, які вносилися в ґрунт”,- коментує сільський голова Петро Магда.
В той же час речниця Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Наталія Шевченко зауважила, що зразки мертвих бджіл треба везти в Київ, а через карантин цього не роблять.
"В Україні є лише дві акредитовані лабораторії, які проводять обстеження такого плану, вони знаходяться у Києві і Київській області. Терміни для цих оглядів дуже стислі. За три-чотири дні у відібраних зразках можна вже і не знайти отрутохімікатів. Тому діяти треба дуже швидко”, – розповіла вона.
Директор сільськогосподарського підприємства Юрій Литвиненко також чекає результати перевірки комісії. Якщо дії його підприємства призвели до загибелі бджіл, підприємство готове все відшкодувати і вибачитися.
“Мінеральні добрива, які вносили у ґрунт, для бджіл є безпечними. У документі про специфіку внесення рідких азотних добрив у землю, йдеться про те, що вони нетоксичні” -, підкреслює агроном підприємства Дмитро Бойко.
Володимир Заніздра хоче, щоб йому відшкодували 30 тисяч гривень. На ці гроші купить тридцять нових сімей бджіл.
“Протягом останніх трьох тижнів до поліції звернулися більше десятка жителів області з приводу загибелі бджіл. Наразі проводяться перевірки, у тому числі і по заяві Володимира Заніздри”,- коментує речниця поліції області Віталіна Бевзенко.
GreenPost вже писав про схожу ситуацію у Срібнянському районі на Чернігівщині. Там було зафіксовано масовий мор бджіл, у загибелі комах місцеві пасічники також звинувачують аграріїв, які вносять агрохімікати на поля неподалік.