У смт Теофіполь Хмельницької області Держпродспоживслужба вперше виявила небезпечний карантинний організм — південноамериканську томатну міль (Tuta absoluta Meyr). Про це повідомляє пресслужба головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.
До України південноамериканську томатну міль завезли у 2010 році із зараженими вантажами томатів, що надходили з Туреччини та Сирії. Вогнища шкідника на той час виявили в АР Крим та Одеській області.
«Поступово шкідник завойовує нові території і, станом на 1 січня 2021 р., площа ураження перевищує 1190 га. Цьому сприяє «пом’якшення» клімату, що провокує появу нових поколінь шкідника, який пристосувався до природних умов нашої країни», — пояснили у відомстві.
Головними рослинами, якими харчується південноамериканська томатна міль, є томати. Крім них, міль може пошкоджувати всі види рослин із родини пасльонових (Solanaceae): баклажани, картоплю, перець, тютюн і дикорослі пасльонові такі як дурман, паслін, дереза.
Зазначається, що цей шкідник здатний за дуже короткий термін знищити від 60 до 100 % урожаю. Біологічні особливості, здатність до швидкого розмноження й адаптації південноамериканської томатної молі сприяє швидкому поширенню шкідника в Україні.
Нагадаємо, чи можна їсти заражену раком картоплю.