Догори
Дати відгук

Виведено нові сорти помідорів й перцю, які мають протиракову дію

Також сорти відрізняються підвищеним вмістом кератину, врожайністю і стійкість до різних захворювань.

2 хв на прочитання31 Серпня 2021, 19:46
Фото: belta.by Фото: belta.by
Поділитись:

Наукові співробітники Білоруської державної сільськогосподарської академії з початку року вивели 7 нових сортів солодкого перцю і томатів. Про це повідомляє завідувач кафедрою сільськогосподарської біотехнології, екології і радіології кандидат сільськогосподарських наук Михайло Добродькін

“У цьому році солодкий перець” Шчодри “,” Сакавіти “і” Сонечни “, а також томати” Горизонт “і” Ред гранд “, виведені співробітниками нашої кафедри, пройшли повний цикл випробувань і включені до державного реєстру для вирощування у виробничих умовах, – зазначив Михайло Добродькін. – Всього за останні роки в стінах навчального закладу районовано більше 30 високоврожайних, екологічно стабільних гібридів і сортів томату для відкритого і закритого грунту, а також солодкого перцю “.

За словами завідувача кафедри, якщо раніше при селекціонуванні стояло завдання підвищити врожайність сорту, то тепер акцент робиться на його якісні характеристики. Зокрема, співробітники акакдемії разом з Інститутом генетики і цитології НАН Білорусі працюють над виведенням сортів томатів з антоцианами – потужними антиоксидантами, що допомагають боротися навіть з раковими захворюваннями.

У цьому році на апробацію в Державну інспекцію з випробування та охорони сортів рослин академії передано 4 гібрида і 2 сорти томатів черрі для захищеного грунту, 4 сорти томата для відкритого грунту і 3 гібрида гострого перцю. Сорти томатів Горецької селекції відрізняють підвищений вміст кератину, врожайність і стійкість до різних захворювань, в тому числі фітофтори і вірусу тютюнової мозаїки.

“У своїй роботі ми орієнтуємося на виведення сортів і гібридів для виробничого обробітку, – підкреслив Михайло Добродькін. – Щоб потрапити в державний реєстр, наші сорти проходять ряд випробувань, за підсумками яких приймається рішення про їх районування. Багато сортів Горецької селекції добре себе зарекомендували і є стандартами в Госсемінспекціі. Це томати відритого ґрунту “Ірма” і “Адапт”, солодкий жовтий перець “Алтин”, червоний перець “Чирвони магнат”, сорт “Черрі корал” для захищеного грунту “.

Нагадаємо, що в Україні виростили черешню-велетня.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.