Догори
Дати відгук

На Херсонщині двоє людей заразились лептоспірозом у Дніпрі

Купались у місцях, де водяться гризуни.

1 хв на прочитання22 Вересня 2021, 17:15
Фото:
Мой Днепр Фото: Мой Днепр
Поділитись:

У вересні цього року вірус лептоспірозу підхопили двоє мешканців обласного центру. Вони рибалили й купалися в Дніпрі та його притоках, пише kherson.net.ua. 

Повідомляється, що переносниками захворювання є водні гризуни.

«З їх виділеннями збудник потрапляє у воду, а потім проникає в організм людини через мікротріщини та ранки на шкіри, або через слизову оболонку рота або очі, в разі купання», — розповідається у повідомленні.

Зазначається, що в людей, які захворіли, хвороба протікала в легкій формі, і лікувалися вони амбулаторно — навіть госпіталізація не знадобилася. Також додається, що торік в області таких випадків зафіксували вісім.

Фахівці кажуть, що існують елементарні запобіжні заходи, дотримуючись яких, таких неприємностей можна уникнути.

 «Для купання та риболовлі не варто вибирати заплави й очеретяні зарості зі стоячою водою, які є місцем проживання ондатр і водяних щурів — переносників захворювання. У селах і на дачах прибережної смуги господарям слід проводити дератизацію, позбавляючись від щурів і мишей, чиї виділення можуть «осіминяти» продукти», — рекомендує завідувач відділом особливо небезпечних інфекцій регіонального держустанови «Лабораторний центр» Олександр Фядін.

Нагадаємо, що торік у Кропивницькому чоловік захворів на лептоспіроз і помер.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost