Догори
Дати відгук

У США жінка заразилася чумою від кішок

Люди можуть заразитися чумою через укуси бліх або контакт з інфікованими тваринами.

3 хв на прочитання21 Вересня 2021, 17:00
Фото: Главком Фото: Главком
Поділитись:

У США жінці зі штату Вайомінг діагностували легеневу чуму. Це — рідкісне захворювання, яким вона, як підозрюють лікарі, заразилася від своїх кішок. Про це пише livescience.com.

У заяві Міністерства охорони здоров’я штату Вайомінг йдеться, що ця жінка заразилася хворобою внаслідок «контакту з хворими домашніми кішками».

Повідомляється, що чума, що викликається бактерією Yersinia pestis, можливо, найбільш відома тим, що викликала Чорну смерть в Європі в 1300-х роках. Інфекція як і раніше зустрічається в усьому світі, але досить рідко.

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), у Сполучених Штатах щорічно трапляється в середньому близько семи випадків чуми. Захворювання поширюється тільки на заході США і найчастіше реєструється в Нью-Мексико, Аризоні та Колорадо. У заяві йдеться, що випадок жінки став сьомим випадком захворювання на чуму серед людей у ​​Вайомінгу з 1978 року і першим зареєстрованим випадком у штаті з 2008 року.

Люди можуть заразитися чумою через укуси бліх або контакт з інфікованими тваринами, їхніми тканинами або рідинами організму. За даними CDC, понад 80% випадків чуми серед людей в США виникає в результаті так званої бубонної чуми — форми хвороби, яка зазвичай поширюється через укуси бліх і викликає збільшення лімфатичних вузлів, які називаються «бубонами».

Випадок жінки особливо незвичайний, тому що вона була інфікована легеневою чумою, найрідкіснішою і найсерйознішою формою хвороби. CDC заявляє, що це також єдина форма захворювання, яка може передаватися від людини до людини.

Люди можуть заразитися легеневою чумою, вдихаючи краплі, які передаються іншою людиною або твариною з легеневою чумою. Люди можуть також захворіти на легеневу чуму від інших форм чуми, включаючи бубонну чуму, якщо їх не лікувати вчасно.

"Кішки «дуже сприйнятливі» до чуми і є відомим джерелом інфекцій у людей. Кішки з легеневою чумою «можуть становити значну небезпеку чуми для власників, ветеринарів та інших осіб, які мають справу з цими тваринами або вступають з ними в тісний контакт через можливу ​​аерозолізацію бактерій», — йдеться в повідомленні агентства.

Повідомляється, що чуму можна лікувати антибіотиками, але раннє лікування важливе, щоб уникнути серйозних ускладнень, включаючи смерть. До появи антибіотиків рівень смертності від чуми в США становив близько 66%, але сьогодні, за даними CDC, цей показник становить близько 11%.

Департамент охорони здоров’я штату Вайомінг не надав додаткових відомостей про пацієнтку або її поточний стан. Представник охорони здоров’я повідомив у приватній бесіді, що нині у жінки «спостерігаються серйозні симптоми».

У заяві йдеться, що офіційні особи повідомляють людей, які контактували з пацієнткою, щоб вони могли отримати антибіотики «після контакту», щоб запобігти хворобі.

Нагадаємо, що раніше у США було зафіксовано спалах чуми серед білок і бліх.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.