Догори
Дати відгук

Морську рибу більше не рекомендують для раціону здорового харчування

Поліхлоровані біфеніли, які широко використовувалися в промисловості для виробництва пластику, лаків, фарб і конденсаторів, знаходять у морській рибі.

1 хв на прочитання15 Січня 2025, 13:52
ФОТО: ілюстративне ФОТО: ілюстративне
Поділитись:

Основна страва здорового харчування може приховувати серйозну загрозу через накопичення шкідливих хімікатів. Такого висновку дійшли науковці з Сербії та Греції, дослідивши морську рибу на вміст поліхлорованих біфенілів (ПХБ). Результати перевірки викликали занепокоєння.

Поліхлоровані біфеніли, які широко використовувалися в промисловості для виробництва пластику, лаків, фарб і конденсаторів, є токсичними речовинами. Вони здатні накопичуватися в організмах мешканців океану, посилюючи свою шкідливу дію. Потрапляючи з їжею в організм людини, ПХБ можуть спричиняти серйозні захворювання.

Науковці наголошують, що обсяги цих хімікатів, викинутих у води Світового океану, є значними. Особливе занепокоєння викликає тривалий період розпаду ПХБ, через що вони залишаються в морській екосистемі на довгі роки. Додатково в рибі були виявлені токсичні діоксини, які також є небезпечними для здоров’я.

Дослідження показало, що вміст цих хімікатів у морських лящах і лавраках загалом відповідає допустимим нормам. Проте ситуація змінюється, коли риба готується до нересту: через інтенсивне використання жирових запасів рівень ПХБ та діоксинів у її м’ясі значно зростає, досягаючи небезпечних значень.

Ці дані змушують переглянути ставлення до споживання морської риби та підкреслюють необхідність ретельного контролю за її якістю.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.