Міжсезонні заморозки завдають мільярдних збитків виробникам фруктів і ягід в Україні

2 хв на прочитання22 Грудня 2021, 19:09

Проблему міжсезонних заморозків недостатньо вирішено в Україні.

Середньорічні втрати від весняних заморозків виробників фруктових і ягідних культур в Україні сягають 2 млрд грн. Але на сьогодні лише поодинокі фермерські господарства країни інвестують у технології захисту від заморозків. У країнах ЄС все більшої популярності набирають вітряні машини, які є ідеальним обладнанням для захисту садів і насаджень, пише SEEDS.

Таку думку висловив Денис Москальов, представник компанії систем захисту агрокультур від заморозків під час 17-ї міжнародної конференції «Овочі та фрукти України — 2021. Нові інвестиційні можливості».

Проблема міжсезонних заморозків актуальна та залишатиметься актуальною для європейських та українських садівників.

За словами Дениса Москальова, проблему міжсезонних заморозків недостатньо вирішено в Україні.

«Тим часом втрати врожаю з цієї причини колосальні. І протягом останніх 10 років спостерігається збільшення таких втрат, і ця тенденція, на жаль, продовжиться і надалі. Так, згідно з дослідженнями проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», виробники яблук щороку втрачають приблизно 700 млн грн, а в окремі сезони їх збитки сягали 1,5 млрд грн.

Крім того, великих втрат від весняних заморозків зазнають виробники, які займаються вирощуванням кісточкових фруктів: абрикоси, персики, черешні. Також в останні роки проблема заморозків торкнулася і виробників лохини, у зв’язку зі збільшенням площ під цією ягідною культурою в Україні та кількості фермерів, які вирощують горіхоплідні культури», — зазначає представник компанії FROSTLEE.

Масштаби втрат є грандіозними і в садівництві країн ЄС, які щорічно втрачають у середньому приблизно 1,5 млн тонн яблук, а в окремі роки — приблизно 3 млн тонн, без урахування втрат якості. У грошах річні втрати виробників яблук ЄС оцінюються в $1 млрд.

Ми  писали, що фермери зі Львівщини вирощують органічну лохину в горах (фото).

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: