Догори
Дати відгук

Міжнародна спільнота захисту китів обговорила вплив війни на дельфінів України

З початком війни збереження китоподібних стало однією з найбільш нагальних проблем природозбереження

2 хв на прочитання01 Грудня 2022, 18:08
Поділитись:

Країни-учасниці Угоди ACCOBAMS обговорили шкоду від війни для мешканців Чорного моря. З 28 листопада по 2 грудня в місті Сент-Джуліан, Республіка Мальта, проходить восьма нарада країн-членів Угоди Accobams dolphin & whale conservation - dauphins & baleines про збереження китоподібних Чорного моря, Середземного моря та прилеглої акваторії Атлантичного океану. Про це йдеться  у пресрелізі Мінприроди.  

На полях наради представники країн-учасниць обговорили наслідки військової агресії росії проти України та заслухали щодо цього спільну заяву Міндовкілля та Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine.

Оскільки три види чорноморських китоподібних знаходяться під міжнародною охороною і є перлиною чорноморського біорізноманіття, Україна має звернути погляд міжнародної спільноти до цієї проблеми, масштаби якої вражають.

“З початком війни збереження китоподібних стало однією з найбільш нагальних проблем природозбереження, оскільки афаліни та інші види дельфінів буквально «сліпнуть» від сонарів російських субмарин та кораблів, що не дозволяє їм нормально харчуватись. Не кажучи вже навіть про масове замінування морів, що є реальною проблемою. На шести кілометрах узбережжя моря було виявлено понад 100 тіл дельфінів, і це далеко не остаточна цифра”, - йдеться у спільній заяві Міндовкілля та Міністерства закордонних справ України.

Важливість уваги міжнародної спільноти – це насамперед розробка та координація разом з іноземними партнерами плану дій, впровадження найновіших систем моніторингу, а також можливе залучення коштів для створення реабілітаційного центру «Афаліна» на базі Національний природний парк "Тузлівські лимани". Планується, що там будуть проходити реабілітацію тварини, які постраждали внаслідок російської агресії.

Чорноморські види китоподібних і до війни давали потомство раз у 2-3 роки, а зі збільшенням кількості загиблих тварин, відновлення популяцій дельфінів триватиме не один десяток років. Саме тому питання реабілітації китоподібних Чорного моря постає так гостро.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Гороскоп на завтра 4 лютого 2023: Дівам - відпочинок і спокій, Рибам - небувала активність
4 хв на прочитанняВчора
4 знака зодіаку чекає грандіозний успіх в лютому: хто виявиться щасливчиками долі
5 хв на прочитанняВчора
Вода відійшла від берега Хортиці і залишила «послання» сторічної давнини (ФОТО)
1 хв на прочитання02 Лютого 2023
На Київщині вода «забрала» понад 15 метрів берега: піщані копачі завдали шкоди екологічній ситуації
1 хв на прочитання02 Лютого 2023
Знайшлися "ноги" яйцям по 17 гривень, затримано військовослужбовця
1 хв на прочитання02 Лютого 2023
Україна та Австрія підписали меморандум про взаєморозуміння у довкіллєвій сфері, головні напрямки
2 хв на прочитання02 Лютого 2023
Наслідки катастрофічні: окупанти засипали русло річки Кальчик(ВІДЕО)
1 хв на прочитання02 Лютого 2023
Стало відомо, що цьогоріч навіщував Бабак Тимко ІІІ
1 хв на прочитання02 Лютого 2023