Міноборони створює єдиний реєстр цивільних психологів для допомоги військовослужбовцям

2 хв на прочитання12 годин тому
Міноборони створює реєстр психологів для військових

Нова база даних покликана спростити доступ захисників до кваліфікованої психологічної підтримки.

Міністерство оборони України розпочало роботу над створенням спеціального реєстру надавачів психологічної допомоги для військовослужбовців. До цієї бази даних увійдуть перевірені цивільні фахівці з психічного здоров’я та організації, які можуть надавати кваліфіковану підтримку українським захисникам.

Як повідомили у відомстві, ця ініціатива обговорювалася під час зустрічі представників Міноборони та Збройних Сил України з громадськими організаціями, що працюють у сфері ментального здоров'я. Реєстр міститиме детальну інформацію про кваліфікацію спеціалістів, їхні спроможності та перелік послуг, які вони готові надавати.

"Від стану ментального здоров’я військових залежить мотивація до несення служби, а також готовність до виконання завдань за призначенням," – підкреслив начальник Управління психологічного забезпечення Міноборони полковник Олег Мукан. "В умовах війни ми не маємо права відтермінувати вирішення питань психічного здоров’я наших захисників. Йдеться про людське життя, гідність, відновлення після втрат і випробувань".

Очікується, що створення такого реєстру значно полегшить роботу керівників органів психологічної підтримки та персоналу ЗСУ. Вони зможуть швидко знаходити акредитованих фахівців та організації необхідної спеціалізації у конкретному регіоні. Це також сприятиме ефективнішій взаємодії між армією та громадським сектором, розширюючи можливості для військовослужбовців отримати своєчасну та фахову психологічну допомогу.

Під час зустрічі представники громадських організацій також висловили готовність до масштабування спільних зусиль. Зокрема, було запропоновано розвивати такі напрямки, як створення гарячої лінії кризового консультування, розширення можливостей онлайн та стаціонарного консультування для військових та їхніх родин, організація стаціонарної психологічної реабілітації, а також проведення навчань з психологічних методик для заступників командирів рот та навчання помічників психологів для підвищення психічної стійкості бійців.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: