Догори
Дати відгук

Мінекоенерго говорить про погіршення повітря у кількох містах

Погіршується якість повітря в столиці, у Кременчузі та у Кривому Розі

2 хв на прочитання09 Квітня 2020, 22:21
pixabay pixabay
Поділитись:

Упродовж березня та у перші дні квітня експерти продовжують спостерігатись тенденції покращення якості атмосферного повітря в багатьох містах України. Так, за даними Мінекоенерго,  знижуються середні концентрації діоксиду азоту та формальдегіду в м. Дніпро та Харкові; в Одесі знижуються середні концентрації оксиду вуглецю, фенолу, сажі та формальдегіду, навіть при високих його показниках.

Проте ситуація продовжує бути досить критичною в деяких регіонах. Так,  збільшення вмісту формальдегіду в атмосферному повітрі  виявлено у Кременчузі (максимальне значення 4,9 ГДК) та  у Кривому Розі (максимальне значення 5,6 ГДК). У Кривому Розі також зростають середні концентрації  пилу та діоксиду азоту.

У Мінекоенерго говорять про погіршення якості повітря в столиці. Зокрема в північних районах Києва.  Майже на всіх постах міста реєструється збільшення вмісту діоксиду азоту та формальдегіду, на більшості постів спостерігається зростання концентрацій фенолу та діоксиду сірки.

Найвищі показники концентрації діоксиду азоту відмічались в районі вул. Інженера Бородіна,  на пр. Перемоги (в районі станції метро Нивки),  в районі Деміївської площі,  на вул. Скляренка, на Оболонському проспекті та на Бессарабській площі.

У відомстві припускають, що погіршення якості повітря, що спостерігалось останній тиждень, вірогідно пов’язане у тому числі з пожежами, які вирували у Києві та Київській області. Додамо, що вебдодаток «Моніторинг довкілля» дає можливість кожному ознайомитись з інформацією про екологічну ситуацію у Київській області. Інформація надається онлайн

Крім того, на вміст забруднювальних домішок в атмосферному повітрі суттєвий вплив мають метеорологічні умови. При високій температурі повітря та слабкому вітрі, інверсії утворюється затримуючий шар повітря біля поверхні землі, що заважає інтенсивному перемішуванню повітряних мас, тому концентрації забруднюючих речовин в атмосфері завжди підвищуються.

Нагадаємо, Міністерство енергетики та захисту довкілля проаналізувало  стан атмосферного повітря в Україні з кінця січня 2020 року. Як зазначають у відомстві,  загальних тенденцій щодо скорочення викидів в атмосферне повітря, не виявлено.

Також мережа громадських станцій контролю якості атмосферного повітря «Екобот» порівняла дані щодо забрудненості повітря до і під час карантину. Виявилося, що карантин відчутно не вплинув на покращення якості повітря в промоніторених містах України.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото ілюстративне
Хто має отримувати майже 300 грн надбавки до пенсії та як її оформити
1 хв на прочитаннягодина тому
Фото ілюстративне / istockphoto.com
Кожен українець може отримати психосоціальну підтримку у сімейного лікаря, терапевта або педіатра - МОЗ
2 хв на прочитання2 години тому
Менеджер паролів: як безпечно зберігати та захищати паролі на пристрої
Менеджер паролів: як безпечно зберігати та захищати паролі на пристрої
4 хв на прочитання2 години тому
Конотопське надлісництво ДП «Ліси України» під обстрілом
Конотопське надлісництво ДП «Ліси України» під обстрілом — наслідки нічної атаки
1 хв на прочитання3 години тому
Вчені назвали найбезпечніший колір автомобіля: статистика ДТП вас здивує
3 хв на прочитання5 годин тому
Чергова європейська країна планує приєднатися до Шенгенської зони у 2026 році
2 хв на прочитання5 годин тому
Яйця: користь, міфи про холестерин та скільки можна їсти без шкоди
4 хв на прочитання6 годин тому
В Україні вдвічі зросла кількість звернень до лікарів через проблеми з ментальним здоров'ям
2 хв на прочитання7 годин тому