Мін'юст України подав позов про стягнення активів Міноборони Білорусі та російської компанії «Волга-Днепр»
Український механізм стягнення активів осіб, які підтримують агресію РФ, є новим інструментом для світу.
Міністерство юстиції України подало до Вищого антикорупційного суду позови про націоналізацію майна російської логістичної компанії «Волга-Днепр» та Міноборони Білорусі. Про це повідомила голова департаменту санкційної політики Мін'юсту Інна Багатих.
Ідеться про стягнення активів у вигляді 6 авіаційних двигунів типу Д-18Т серії 3 для літаків АН-124-100 «Руслан» (група компаній «Волга-Днепр») та 1 авіаційний двигун та повітряний стартер (Міністерство оборони республіки Білорусь).
«Позов до «Волга-Днепр», яка є однією з найбільших логістичних компаній РФ у сфері транспортних авіаперевезень, має підприємства й активи в багатьох країнах світу — надважливий ще й із погляду міжнародної конфіскації. Бо в Канаді аналогічна процедура розпочата щодо літака «Руслан», який належить цій же компанії і наразі арештований Канадою та має бути конфіскований на користь України. Ще декілька літаків цієї компанії «заморожені» Німеччиною. Це — сотні мільйонів доларів.
(занадто гуманним — як на мене)», — говорить Багатих.
На її думку, лише запровадження аналогічного підходу на рівні всіх демократичних країн, коли бізнес, який продовжує працювати в державі-агресорі, має відповідати своїми активами по всьому світу, зможе на майбутнє зменшити ризики воєн. Адже без підтримки бізнесу, який своїми податками фінансує бюджет агресора, ведення тривалої війни неможливе.
«Бізнес, лояльний до РФ-країни-терориста, має чітко усвідомити: його активи будуть конфісковані по всьому світу — для відшкодування збитків, спричинених агресією», — наголосила голова департаменту санкційної політики Мін'юсту.
Раніше ми також писали, що взяти з Білорусі: експерт розповідає, хто й на які репарації зможе претендувати.