Метод контрацепції з ефективністю 100 %: гінеколог розповідає про внутрішньоматкові спіралі
Окрім того, спіраль не відчувається під час сексу, оскільки вона стоїть не у піхві, а в матці.
Чи варто, вибираючи засіб контрацепції, зупинитися на внутрішньоматковій спіралі? Про це розповідає лікар акушер-гінеколог Тетяна Бережна.
Внутрішньоматкові контрацептиви (або як зазвичай їх називають у розмові, спіралі) бувають різних форм, розмірів і складів. Як правило, це пластиковий агрегат, який має на собі обмотку з міді. Також зустрічаються агрегати з міді, вкритої сріблом або золотом, або спіраль має сердечник, що містить гормон левоноргестрел.
За правилами, внутрішньоматковий контрацептив із міддю встановлюється на 3 роки, срібло або золото — на 5 років, а гормональні внутрішньоматкові контрацептиви (зараз це Кайліна та Мірена) — на термін від 5 до 7 років.
У випадку зі звичайними спіралями біохімічна вагітність може наступити, але плодове яйце не здатне закріпитися.
У гормональних міститься гормон левоноргестрел. Він щодобово в дуже малих дозах, буквально в нанограмах, вивільняється через напівпроникну мембрану. Це, по-перше, забезпечує згущення цервікального слизу, що ускладнює просування сперматозоїдів у бік матки. А по-друге, зменшує товщину ендометрію, що заважає прикріпленню плодового яйця, якщо все-таки запліднення сталося.
І, якщо йдеться про Мірену, то це метод контрацепції зі 100 % ефективністю. У звичайних спіралей вагітність може настати у разі її усунення.
Спіраль не відчувається під час сексу, оскільки вона стоїть не у піхві, а в матці. Матка ж не бере участі у статевому контакті. При цьому на відміну від КОК, спіраль не провокує сухість піхви.
Чому ж, хоча відбувається згущення цервікального слизу, немає сухості?
Цервікальний слиз — це слиз, який міститься в шийці матки. Під час овуляції вона розріджується та стає схожою на яєчний білок. Її розрідження дає можливість сперматозоїдам проникнути в порожнину матки та вище. В інші дні поза овуляцією цей слиз дуже густий. Левоноргестрел дозволяє зберігати густоту слизу під час овуляції, у тому числі заважаючи сперматозоїдам проникнути в порожнину матки.
А зволоженість при статевому контакті зумовлена іншими факторами. По-перше, вмістом самої піхви. Воно ніяких залоз не має, вміст — це, по суті, бактерії, злущений епітелій і транссудат (рідина, що проходить через стінки судин). При збудженні кількість цієї рідини збільшується, але більше схожа на воду. Крім того, коли жінка збуджена, у неї працюють великі залози напередодні піхви — бартолінові залози. Що сильніше збудження, то більше слизу вони виділяють.
Також ми писали про найменш надійні засоби контрацепції: рейтинг від акушерів.