Мер міста Нетішина Хмельницької області Олександр Супрунюк оприлюднив в соцмережі адреси будинків, під'їзди та поверхи, де є хворі COVID-19. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
"У зв'язку з тим, що кількість хворих збільшилася, розпорядився оприлюднити в соцмережах адреси будинків, під'їзди та поверхи, де є інфіковані. Без прізвищ та адрес... Причин цьому може бути багато, але основна – владі не надали даних про жителів, які відвідували храми на Великдень. Самі парафіяни не зв'язувалися з лікарями, тільки коли ставало зле. Їх виявляли під час відпрацювання контактних. Далі вірус поширився в сімейному колі. Далі були сусіди, які тісно контактували, мали загальний коридор. Не всі інфіковані давали правдиву інформацію про контакти та перебіг хвороби", – виправдовує свої дії Супрунюк.
Крім того, він додав, що спалах коронавірусу локалізувати не вдалося.
Наскільки законним є дії мера Нетішина GreenРost розповів юрист Едуард Багіров.
"Це теж саме, як би він опублікував контактні дані хворих на коронавірус з номерами квартир, прізвищем та ім'ям, й фото. Мер міста не має право розміщати інформацію приватного характеру о мешканцях. Він порушив закони про захист персональних даних та медичну таємницю. За це йому загрожує штраф до 10 тисяч гривень. Крім того, він перевищив службові повноваження. Через це мешканці міста можуть вимагати його відставки, а міська рада шляхом голосування може посадовця звільнити та призначити перевибори", - заявив GreenРost Багіров.
За словами юриста, внаслідок дій Супрунюка можуть постраждати люди — їм можуть підпалити двері, квартиру, знищити авто, побити та нанести серйозну шкоду здоров'ю. Тоді меру буде загрожувати вже кримінальна відповідальність. До того ж постраждалі можуть подати на посадовця в суд та легко виграти його. При цьому вони отримають моральну та матеріальну компенсацію.
Нагадаємо, суд відмінив рішення міської влади про скасування карантину в Черкасах.
Тим часом, мер Києва розповів, що міські вулиці дезінфікують дронами.