У наш час метеозалежність у широкому сенсі розглядається як аномальна чутливість до змін погоди, яка пов'язана зі зниженням адаптаційних можливостей організму. Однак в останні десятиліття зросла частота й екстремальність метеофакторів, котрі негативно впливають на людину, що веде до загострення хронічних захворювань і збільшення смертності від них. Всесвітня організація охорони здоров'я також визнає, що важливо вивчати зміни кліматичних і погодних факторів та їхній вплив на організм.
Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.
Як правило, у здорових людей немає проблем з фізіологічною адаптацією і вони легко зносять «погодну гойдалку». У людей із хронічними захворюваннями механізми адаптації порушені, тому зміни погоди вони реагують болісно. Патологічні метеотропні реакції спостерігаються у 70–72 % людей із серцево-судинними захворюваннями, 72–74 % пацієнтів із захворюваннями дихальної системи, більш ніж у 80 % осіб із психопатологіями. У цьому виразність метеотропних реакцій корелює зі ступенем тяжкості захворювання.
Існує кілька механізмів формування метеопатії:
Провокатор метеочутливості — хронічний стрес, що знижує адаптаційні можливості організму. Також чутливість до метеофакторів підвищена у людей із такими психологічними особливостями, як недовірливість, навіюваність, неврівноваженість. Меланхоліки та холерики набагато частіше реагують на зміни погоди, ніж сангвініки та флегматики.
Також ми писали, чим небезпечні магнітні бурі: можуть не лише погіршити самопочуття метеочутливих людей, а й заблокувати роботу супутників.
Окрім того, ми розповідали, звідки береться метеозалежність і як із нею жити: радить кардіолог.