У США мають намір допомогти живим деревам у поглинанні вуглекислого газу з атмосфери і тим самим запобігти його надмірному накопиченню, що сприяє зростанню температури на планеті. Для цих цілей в Арізонському університеті пропонують технологію, яка отримала назву "механічні дерева".
Це є високі вертикальні колони, що складаються з дисків з діаметром в 1,5 м кожен. Диски розташовані на відстані 5 см один від одного і схожі на стопку вінілових пластинок. Вони покриті хімічною смолою, здатною вловлювати вуглець із повітря.
На відміну від існуючих способів боротьби зі шкідливими викидами, цей «ліс» уловлює вуглець з атмосфери без механічного всмоктування повітря, не використовуючи енергоємні пристрої. Натомість відбувається фільтрація природних потоків повітря, на які реагують заповнені сорбентом диски. За словами розробників, технологія пропонує найдешевший спосіб уловлювання CO2.
Крім того, на думку фахівців, для поглинання CO2 механічні дерева в тисячі разів ефективніші за природні. Щоправда, поки штучні дерева, на відміну живих, можуть лише збирати і зберігати вуглець, а не перетворювати їх у кисень. Менш ніж за півгодини фільтрації диски насичуються вуглекислим газом та опускаються у спеціальну ємність, встановлену під ними. Там CO2 вивільняється і залишається зберігатися у закритому середовищі протягом тривалого часу.
Далі вуглець можна використовувати для створення синтетичного палива, знижуючи потребу у викопних видах палива. Це паливо можна легко транспортувати існуючими трубопроводами та зберігати роками. Цистерна «синтоплива» коштує недорого, і вона рентабельніша, ніж батарея