Догори
Дати відгук

Масаж для втомлених очей за дві хвилини

П'ять простих кроків, які допоможуть зняти напругу з очей після виснажливого робочого дня.

3 хв на прочитання22 Грудня 2021, 17:33
Очі Очі
Поділитись:

Масажист Іван Яріш пропонує знайти дві хвилини та зробити простий масаж, який дасть змогу зняти напругу з втомлених очей.

«Якщо ви довго працюєте за комп'ютером або займаєтеся іншими справами, що потребують концентрації, ви, напевно, помічали, що ще до кінця робочого дня ваші очі починають втомлюватися. Через це вам стає все складніше зосереджуватись — дискомфорт в очах відволікає від роботи», — говорить масажист.

Він пояснює, що очі найчастіше втомлюються через сухість — коли ми працюємо, напружуючи зір, ми кліпаємо всього 3–4 рази на хвилину, хоча в ідеалі за цей проміжок часу кліпати ми повинні 15–20 разів. Через це очі перенапружуються, що призводить до почервоніння та втоми.

Щоб поліпшити кровообіг в області очей, зняти напругу з м'язів очей і впоратися із сухістю та втомою, спробуйте зробити простий самомасаж. Робити його можна щодня, навіть частіше — кілька разів на день, якщо це робити правильно. Всі рухи, описані нижче, робити слід дзеркально — ми масажуємо обидва ока відразу.

Крок 1: масаж очних ямок

Заплющте очі. Середнім пальцем масажуйте краї кістки, що оточує ваше око, а потім опустіться вниз до перенісся. Повторіть цей рух 8–10 разів. Такий масаж покращує кровообіг у тканинах обличчя, завдяки чому шкіра навколо очей набуває здоровішого відтінку, насичується киснем і поживними речовинами.

Крок 2: масаж брів і скронь

Натисніть на точки, розташовані трохи нижче надбрівної дуги (внутрішнього краю брови), і порахуйте до трьох. Потім натисніть на скроні та зробіть те саме — трьох секунд буде достатньо. Тиск стимулює різні частини м'язів обличчя, які відповідають за примружування та кліпання.

Крок 3: знімаємо напругу між очима

Великими пальцями обережно натисніть на ділянку, розташовану трохи вище внутрішнього краю ока — там, де починається складка повіки. Натискайте обережно та повільно, потім відпустіть. Повторіть цей рух п’ять разів. Масаж цих ділянок дає змогу зняти напругу з тканин, розташованих між очима.

Крок 4: масаж скронь

Середніми пальцями масажуйте скроні, виконуючи рухи вгору й униз. Намагайтеся потрапити в невелику, але досить помітну западину в області скронь. Масажуйте цю ділянку протягом хвилини. Це дасть змогу зняти напругу у скронях, що допоможе вам розслабитися. Крім того, цей масаж знімає головний біль, спричинений перенапругою очей.

Крок 5: масаж потилиці

Кінчиками вказівних пальців акуратно масажуйте область потилиці, розташовану позаду ваших очей. Не натискайте сильно — це досить ніжна ділянка. Масажуйте цю ділянку протягом хвилини.

Такі прості техніки дуже легко вбудувати у звичний ритм життя, наголошує масажист.

«Зауважте, що ми не масажуємо очні яблука безпосередньо — додатковий тиск для втомлених очей ні до чого. Цей масаж допоможе вам підтримати здоров'я м'язів очей і зняти втому після довгої роботи за комп'ютером», — говорить Іван Яріш.

Також ми розповідали про здоровий хребет: що для цього можна зробити просто на робочому місці.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитаннягодина тому
Гріндавік. Зображення згенеровано ШІ
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: ілюстративне
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання3 години тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання8 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання9 годин тому
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора