Маринований буряк – справжня вітамінна бомба: рецепт від Клопотенка

3 хв на прочитання19 Січня 2024, 13:27

Штами бактерій, створені в ході ферментації, мають сильні антибактеріальні та противірусні властивості.

Маринований буряк – справжня вітамінна бомба. Такий продукт менш калорійний, ніж сирий аналог і містить ще більше поживних речовин, цінних для здоров'я. Як і інші мариновані овочі, буряк повинен становити основу здорового раціону не тільки осінньо-зимового сезону, але й протягом усього року.  

 Список переваг маринування буряка дуже довгий. Як і інші овочі, маринований буряк зберігає свої цінні натуральні інгредієнти та характеризується тим, що:

Маринований буряк зміцнює імунітет організму та сприяє формуванню правильної кишкової флори. Штами бактерій, створені в ході ферментації, допомагають захистити від мікозів, а також мають сильні антибактеріальні та противірусні властивості. Додатково маринований буряк:

Також виявляється, що маринований буряковий сік має сильнішу протизапальну та протиалергічну дію, ніж свіжий буряковий сік: у маринуванні концентрація кверцетину в буряках збільшується.

Маринований буряк за рецептом Клопотенків: мами та Євгена

Хоча буряки тут варяться, краще зробити стерилізацію банок двічі – перед накладанням буряків і вже з ними та маринадом. Стерилізувати можна кількома методами: на парі, у духовці, мікрохвильовці та посудомийці.  

З цієї кількості інгредієнтів у вас вийде приблизно 3 банки по 1 л. Маринувати найкраще саме в банках такого розміру, адже в півлітрові поміщається надто мало бурячків. Кількість банок може варіюватися від розміру овочів. 

Вимийте 5 кг невеликих буряків, складіть у каструлю, залийте водою, щоб вона їх покрила та варіть 50 хвилин. Готові буряки вийміть з води, охолодіть і очистьте від шкірки.

Поки буряки охолоджуватимуться простерилізуйте банки та кришки зручним способом. Розкладіть по них очищений буряк, у кожну банку також покладіть лавровий лист, 2 горошини духмяного перцю та 2 перці горошком.

Для маринаду налийте в каструлю 2 л води, додайте 4 ст.л. солі, 2 ст.л. цукру та 4 ст.л. оцту. Проваріть 2 хвилини після закипання та розлийте його по банках.

Накрийте банки стерильними кришками, поставте в каструлю з тканиною на дні та залийте в неї воду до середини банки чи по плечики. Доведіть воду до кипіння, зменште вогонь і стерилізуйте банки 20 хвилин.

Закрутіть простерилізовані банки, переверніть і лишіть в такому стані на добу. Потім зберігайте в прохолодному темному місці.

Більше новин читайте на Green Post.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: