Надлишкову масу тіла фіксують у майже 23% дітей молодшого шкільного віку в Україні – про це йдеться в дослідженні, результати якого представило Міністерство охорони здоров’я.
«Згідно з результатами дослідження, серед дітей 6-8 років надлишкова маса тіла спостерігається у 22,96%, з них 9,13% мають ожиріння, а 2,63% — важке ожиріння. При цьому хлопчики більш схильні до проблем з вагою: показники надлишкової маси тіла у них сягають 25,24% проти 20,72% у дівчат», – йдеться у пошуковій роботі.
У МОЗ уточнили, що це перше дослідження дитячого ожиріння в Україні в межах Європейської ініціативи ВООЗ. Результати дозволяють зібрати більше даних про причини надлишкової ваги в дітей. Тепер аналітики можуть оцінити ефективність реформи шкільного харчування. І коригувати підходи до профілактики неінфекційних захворювань з раннього віку та формувати безпечне освітнє середовище.
Основними факторами, які впливають на розвиток ожиріння, є нездорове харчування та малорухливість. За висновками дослідження, лише близько половини українських дітей харчується з дотриманням рекомендації МОЗ – щодня їсти фрукти та овочі
З'ясувалося, що свіжі фрукти щодня їдять лише 55,3% дітей, а овочі – 41,4%. Натомість опитування батьків показало, що діти споживають забагато цукру: щодня цукровмісні напої вживають 20,3% дітей, а солодкі закуски (печиво, торти, десерти) – 17,8% дітей.
Дослідження провела на замовлення МОЗ громадська організація «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та компанії GFA Consulting Group GmbH. Воно було здійснене в рамках Європейської ініціативи ВООЗ.
Більше новин читайте на GreenPost.