Лікарка розповіла що викликає закладення носа у дітей та як зарадити біді
Триває риніт зазвичай 7–10 днів і поступово проходить.
Олена Луцька, педіатриня та дитяча інфекціоністка, розповіла, що робити коли не дихає ніс.
"Ніс закладений у малюка, а страждає уся родина. Дитина нервується, погано спить та їсть. Закладений ніс дуже впливає на якість життя. А якщо це триває довго? Якщо малюк хропе і уві сні зупиняється дихання? Давайте розбиратися, що ж викликає закладення носа та як зарадити біді", - зауважила педіатр.
Гострий риніт
Гостра ситуація. Малюк був здоровий, потім захворів різко, а нежить викликав запальний процес. Слизова набрякла і не дає дихати.
Можуть допомогти вологе прохолодне повітря, рясне пиття і зволоження слизової оболонки носа ізотонічним сольовим розчином. Застосовувати деконгестанти у дітей молодшого віку на сьогодні не рекомендується – існує ризик передозування. Триває риніт зазвичай 7–10 днів і поступово проходить. Також до таких засобів можна звикнути. І тоді набряк буде вже через медикаментозний риніт.
Риносинусит
Може бути вірусним і бактеріальним. Через риносинусит може виникати хропіння, ситуація затягується. У такій ситуації лікар може призначити топічний стероїд. Якщо є ознаки бактеріального процесу – антибіотик. Але у більшості випадків риносинусит таки має вірусне походження, і антибіотик не знадобиться. Так, зелені соплі не говорять про те, що він потрібен. Зелені соплі – природний процес.
Риносинусит може викликати бактеріальні ускладнення. Для зниження ризику варто заздалегідь подбати про вакцинацію від пневмококової інфекції.
Збільшення аденоїдів
Вже всі хвороби минули, а малюк хропе. Причиною може бути гіпертрофія носового мигдалика. Фізіологічно у віці 2–3 роки і аж до 7–12 років він може бути збільшеним у нормі. Але на процес здатні впливати також віруси та бактерії. У такому випадку лікар може призначити топічні стероїди тривалим курсом.
Показання для видалення аденоїдів:
- порушення слуху,
- зупинки дихання уві сні,
- ецидивуючі отити,
- зміна форми обличчя («аденоїдне обличчя»).
В інших випадках можна почекати. Коли настане час, аденоїди зменшаться.
Алергічний риніт
Його часто не діагностують. Але хропіння, закладений ніс можуть бути наслідками саме алергічного риніту. Сімейний анамнез, наявність атопічного дерматиту підвищують імовірність цього. Тому буває, що варто відвідати алерголога і зробити тести. Лікують алергічний риніт топічні стероїди, часом у поєднанні з антигістамінними препаратами. Але тільки виявлення алергену та АСІТ-терапія можуть допомогти повністю позбутися цих симптомів.
"Як бачите, причин багато, але вихід із становища завжди знайдеться. Лікар готовий його підказати і допомогти усій родині полегшено видихнути. Через ніс, звісно", - додала Луцька.