Для колективного імунітету до COVID-19 достатньо 40% населення з антитілами – науковець

1 хв на прочитання25 Червня 2020, 08:48

Можливо, "імунний щит" має бути не таким товстим, як вважається

40-50% населення з антитілами від COVID-19 - цілком достатньо для ефективного захисту від коронавірусу. Таку думку висловив лікар-імунолог Андрій Волянський, доктор медичних наук. 

«Є певна кількість генетично стійких людей, і частина має відносний імунітет за рахунок інфікування близькими коронавірусами, – пояснив він у коментарі GreenPost. – Крім того, коли частка імунних перевищує 30-40%, інтенсивність розповсюдження вірусу різко знижується».

Із ним згоден сімейний лікар Роман Мільчев. Він вважає, що практика дає йому право спиратися на свій досвід, тому стверджує: Андрій Волянський може бути ближчим до істини, ніж ВООЗ, яка наразі вважає, що для вироблення колективного імунітету необхідно, щоб перехворіли щи вакцинувалися  60-70%.

«Колективний імунітет – це епідеміологічний термін. Він описує ситуацію, при якій більшість людей стійкі до вірусу: або вони вже на нього перехворіли, або були щеплені вакциною. І "родичі" нинішнього вірусу дуже схожі з ним, адже коронавіруси відомі давно і літають серед нас. Звичайно, до них формується імунітет, і побічно це імунітет до нинішнього вірусу. Так, 30-40% – це не більшість. Якщо це трапиться, то повністю змінить наше уявлення про віруси», – упевнений Роман Мільчев.

Раніше ми писали, що у спеку медична маска перетворюється на розсадник мікробів.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: