Лікарі назвали сім ознак тромбів після вакцинації

2 хв на прочитання05 Травня 2021, 23:50
Фото ілюстративне

Пам’ятайте: будь-які нездужання після вакцинації не можна ігнорувати.

На тлі боротьби з пандемією було випущено декілька видів вакцин, які до цього дня викликають у багатьох побоювання та запитання. У центрі особливої ​​уваги опинився препарат AstraZeneca. Подейкують, його застосування може спровокувати утворення тромбу. Чи правда це, чи ні і яких симптомів варто боятися, пише moirebenok.ua.

Вчені запевняють, що вакцина AstraZeneca абсолютно безпечна та не завдає шкоди організму. Її переваги перевищують будь-які ризики для дорослих, а загальний ризик смерті від тромбу після щеплення становить приблизно один на мільйон.

За даними комітету з вакцинації та імунізації Великобританії, кожна людина, яка зробила перше щеплення, незалежно від віку має отримати другу дозу вакцини. Вона забезпечує тривалий захист від COVID-19. Але тут йдеться тільки про тих людей, у яких не було яскраво виражених побічних ефектів. Фахівці відзначають, якщо після першої вакцинації утворилися небезпечні ознаки, другу краще уникати.

Як пояснив виконавчий директор Агентства з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення Джун Рейн, на можливий тромбоз вказують декілька ознак.

ЯКИХ СИМПТОМІВ ВАРТО БОЯТИСЯ?

Доктор Рейн назвала сім ознак, на які обов’язково варто звернути увагу після отримання першої дози вакцини. Якщо вони зберігаються понад чотири дні після щеплення від коронавірусу, варто негайно звернутися за медичною допомогою.

Ускладнене дихання, грудний біль, синець на шкірі за межами місця ін’єкції, постійний біль у животі, опухлі ноги, сильний головний біль, затуманений зір. Пам’ятайте: будь-які нездужання після вакцинації не можна ігнорувати.

Побічні ефекти можливі, і, за даними лікарів, це нормально. Однак за наявності тривалих симптомів слід проконсультуватися з лікарем.

Раніше ми розповідали, як знаменитості перенесли вакцинацію індійською вакциною CoviShield, яка є аналогом британської AstraZeneca.

До слова, науковці знайшли секрет довголіття людей у дешевому напої.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: