Зараз через сиру й прохолодну погоду імунітет птахів знижений, а температура й вологість дуже придатна для розмноження і поширення вірусів. Серед найбільш розповсюджених — вертячка, або хвороба Ньюкасла (псевдочума птахів). Вона викликає ураження головного мозку та змушує птахів тримати голову на бік і ходити колами. Літати в цей час їм важко, тож вони стають легкою здобиччю для хижих свійських тварин.
Диких птахів не беруть на лікування у більшості ветклінік (навіть для огляду), тож знайденого птаха переважно доводиться виходжувати саме тим людям, які його і знайшли — рекомендації орнітологів можна знайти в інтернеті чи звернутися за консультацією за телефоном.
Хвороба Ньюкасла характерна тим, що більшість птахів помирає не від неї, а передусім від голоду, адже шукати їжу в цей час не можуть. Саме тому їм так потрібна допомога людей. Однак слід бути обережними — ця хвороба може передаватись людям зі зниженим імунітетом (щоправда, в більшості випадків у легкій формі).
Аби врятувати хвору пташку, потрібно забезпечити їй годування, напування, тепло й обмежити кількість світла — від світла у хворих птахів болить голова. Оскільки ця хвороба вражає мозок і внутрішні органи, то ліки також потрібні, але здебільшого все залежить саме від імунітету птаха та здатності самостійно перебороти хворобу. Летальність вертячки складає від 10 до 40 %, а в окремих штамів — до 95 %. Оскільки вона дуже заразна для птахів, то навіть одна така пташка може інфікувати всю зграю — важливо швидко ізолювати хворого птаха від інших. Лікування може бути довгим — до 1 місяця, адже вертячка важка хвороба, хоч і дуже поширена.
Важливо! Під час лікування мозковими препаратами у перші 10 днів можливе погіршення симптомів — це нормальна реакція на дію ліків.
Пірацетам (людська аптека)
Пивні дріжджі без добавок (людська аптека)
Чіктонік (ветеринарна аптека)
Особливості контролю стану:
Більше новин читайте на GreenPost.