Догори
Дати відгук

Ландшафтний дизайн: із чого почати?

Зовсім не потрібно бути видатним проектувальником та інженером.

2 хв на прочитання15 Лютого 2025, 07:24
Фото: Moysad.com.ua Фото: Moysad.com.ua
Поділитись:

Ландшафтний дизайн — це не лише про красу, а й про функціональність та комфорт. Гармонійно облаштована територія біля будинку чи дачі здатна повністю змінити враження від відпочинку на природі. Але перш ніж висаджувати рослини, прокладати доріжки чи встановлювати зону відпочинку, потрібно уявляти, чого саме ви хочете. Це допоможе уникнути хаосу, заощадити час і ресурси, а головне — створити місце, яке дійсно відповідатиме вашим потребам. Як це зробити, розповідає Moysad.com.ua.

Досвідчені дизайнери розпочинають роботу з ландшафтним дизайном із проекту. Для цього зовсім не потрібно бути видатним проектувальником та інженером — цілком достатньо намалювати попередню чернетку та відзначити на ній усі функціональні зони, споруди та комунікації, які ви хочете бачити біля свого будинку.

Якщо дача потрібна лише для сімейного відпочинку чи виїздів на природу з друзями, віддайте під це всю ділянку. Виділіть місце для гаража та лазні, обміркуйте варіант із басейном або затіненою альтанкою. Будуть доречні ставки, фонтани, гойдалки, альпійські гірки та будь-які інші елементи, на які вистачить фантазії та бюджету.

Якщо у пріоритеті збирання врожаю, то мінімум дві третини території доведеться віддати під город, сад і теплиці. Обов’язково продумайте господарську споруду для зберігання добрив, інструментів та інших дрібниць. А як зону відпочинку залиште маленьку альтанку чи кілька затишних лавок під навісом.

Звісно, обидва варіанти можна поєднати, але що складніший проект, то ретельніше його потрібно продумати. Проаналізуйте ґрунт, вирішіть, які культури вирощуватимете, і визначте для них місце на сонці чи в затінку. Біля фруктово-ягідних дерев можна посадити гарні декоративні клумби. Обов’язково продумайте систему поливу, яку можна поєднати з фонтаном або штучним ставком.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Землетруси в Карпатах: підвищена активність у квітні
Карпатський басейн здригається: понад 100 поштовхів за місяць
2 хв на прочитання16 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
10 % найбагатших людей відповідальні за дві третини глобального потепління — науковці закликають до податку на багатство
2 хв на прочитання4 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Сад із водозберігаючими технологіями: як створити екологічний простір у посушливому кліматі
2 хв на прочитання9 годин тому
Відновлювані джерела енергії покривають 100 % потреб пивоварного заводу в електриці та 60 % його потреб у тепловій енергії. Фото: Euronews
Чи можна знайти баланс між промисловим зростанням і екологією? Ось як ЄС вдалося скоротити промислове забруднення
3 хв на прочитання10 годин тому
Гору Піп Іван на Рахівщині вкрило снігом
1 хв на прочитанняВчора
На Черкащині згорів старовинний вітряк (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Оптовий постачальник деревини та будматеріалів відшкодував до бюджету 4,5 млн грн завданих збитків
1 хв на прочитанняВчора
Інспекція перевіряє можливе забруднення річки Тетерів
1 хв на прочитанняВчора