Киргизстан хоче побудувати найбільші у світі плавучі сонячні станції

1 хв на прочитання10 Серпня 2024, 17:55
Фото ілюстративне

Покриття однієї такої станції складає 6 квадратних кілометрів, а загальна площа установки через 5 років складе 12 квадратних кілометрів.

У Киргизстані на Токтогульському водосховищі планують будівництво масштабної плавучої геліостанції. Покриття однієї станції складатиме 6 кв.км, а загальна площа установки через 5 років становитиме 12 кв. км. Вона займе 5% від площі водосховища (загальна площа водосховища 284 км²). Про це повідомляє видання Tazabek.

Проект реалізовуватиме інвестиційна група під керівництвом чеського АТ Sonnenenergie. Чехи мають досвід у будівництві плавучих станцій. Компанія Sonnenenergie вже підписала угоду з Міністерством енергетики Киргизстану про будівництво.

Загальний обсяг інвестицій – 1 млрд доларів. Реалізація проекту буде поділена на 3 частини. Угода про купівлю та продаж електроенергії укладена на 25 років до 2049 року.

Реалізація проекту розпочнеться у квітні 2025 року, а загальний термін будівництва становитиме близько 4 років. Другий та третій етапи здійснюватимуться паралельно.

На поверхні водойми встановлять спеціальні платформи із сонячними панелями. Панелі будуть збирати світло від сонця та перетворювати його на електрику. Отримана електрика відправлятиметься кабелями на підстанцію, яка потім передаватиметься в електричну мережу.

Інвестори називають проект унікальним у галузі відновлюваних джерел енергії. Тому що він стане найбільшим гібридним проектом у світі. Поруч розташована Токтогульська ГЕС, з якою у зв'язці і працюватимуть геліостанції.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: