Мама двох учениць школи №14, звернулась із заявою в Держпродспоживслужбу щодо перевірки приміщення школи на наявність грибка та плісняви. На її фотографіях - класні кімнат, де навчаються обидві її доньки, де на стінах є грибок.
Суспільне дізнавалось, чи перевірять школу, коли та в яких умовах навчатимуться діти.
Олександра Чучупал зазначила , що це минулорічні фотографії (2020 року – ред.). На батьківській раді казали, що є грибок, запрошували батьків вимивати його в нашому класі, але це неефективно.
За словами директора школи Олександра Саржевський, у класах зробили ремонт, проблему з грибком у школі усунули. Гроші на боротьбу з грибком виділили з міського бюджету після звернення до управління освіти.
”Так, дійсно, 3-4 роки тому була проблема. Я звертався до управління освіти щодо грошей на боротьбу з грибком, бо змити його замало. Нам виділили гроші на утеплення даху все це тому, що будівлю школи будували у 1952-53 роках, дах не утеплювали, компенсували це тим, що приміщення прогрівали до 24-25 градусів”, - додав директор.
Наразі до класної кімнати, де навчається її молодша донька, мати нарікань не має. У класі на першому поверсі школи, де навчається старша донька, жінка сказала, відчула запах плісняви: ”Ззовні все добре, але трохи є запах”.
Мати наразі хоче, щоб перевірили, чи безпечне перебування школі для здоров’я її дітей. У Держпродспоживслужбі в Кіровоградській області не знають, чи встигнуть зробити перевірку до початку навчального року.
Довідково
Спори, які виділяє пліснява, можуть осідати на дихальних шляхах, викликаючи гості та хронічні захворювання – розповів Суспільному сімейний лікар Сергій Баранов: ”Тривалий контакт дитини з алергеном може призвести до нових захворювань або загострення хронічних. Серед них: астма, бронхіти, зниження імунітету, виникнення алергічних реакцій. Тому треба виключити контакти дитини з цією пліснявою”.
До слова, гастроентеролог розповіла, як слід мити фрукти і овочі, щоб не підхопити дизентерію і сальмонельоз.