Несподіване продовження історії про «бабцю з червоним прапором»: закинула його подалі, коли дізналася про Бучу (ВІДЕО)
Прототип образу, який використовує російська пропаганда, дуже відрізняється.
Російська пропаганда широко розтиражувала історію бабусі, яка зустрічала окупантів (як вона гадала) з радянським прапором.
З живого символу «проросійської України» бабусі малювали численні мурали в РФ, їй почали ставити пам’ятники й присвячувати пісні.
Однак напередодні сакральної для Кремля дати 9 травня постало питання: а де ж сама бабуся?
Співробітник Центру стратегічних комунікацій відшукав її.
Виявилося, що влучання російської міни в обійстя змінило світогляд Анни Іванівни Іванової (так звуть стареньку).
Військовослужбовець 22 батальйону 92 бригади Збройних сил України на позивний «Кадет» допоміг їй та її чоловікові евакуюватися зі свого будинку в передмісті Харкова. Тепер Анна Іванівна запевняє, що вдячна українським військовим, які не тільки підтримують її продуктами, а й захистили від гніву пересічних харків'ян.
Наразі бабуся перебуває в одній із міських лікарень Харкова разом зі своїм чоловіком.
Усупереч російській пропаганді, син Анни Іванівни не вивозив її в Росію, а сама вона розібралась, що її дім із мінометів обстріляли російські окупанти.
Тепер Анна Іванівна переконує, що вийшла з червоним прапором до, як вона думала, російських військових, щоб вони «не громили Україну». А в країні-агресорі її мотиви перекрутили, через що вона почувається «зрадницею».
Військові закликають не зневажати стареньку.
«Тепер, коли від росіян Анна Іванівна отримала міну на подвір'я, а від українців допомогу, її онук рятується в Польщі, коли вона дізналася про Бучу та все інше, вона закинула той червоний прапор подалі», – каже «Кадет».